DLACZEGO INTELIGENTNY DOM TO PRZYSZŁOŚĆ

W ciągu ostatniej dekady przyzwyczailiśmy się do zarządzania różnymi obszarami życia za pośrednictwem technologii. Od bankowości internetowej po zakupy online, Internet znacznie ułatwił codzienne czynności. Teraz podobna inteligentna rewolucja ma miejsce w naszych domach.

Czym jest technologia smart home? Inteligentny dom to taki, w którym wiele urządzeń i instalacji jest sterowanych cyfrowo. Dzwonek do drzwi, oświetlenie, zabezpieczenia, ogrzewanie i woda, a nawet zasłanianie okien – wszystko możemy monitorować i kontrolować zdalnie, dzięki najnowszym technologiom.

Jakie są zalety inteligentnego domu? Technologia sprawia, że inteligentny dom działa znacznie płynniej i wydajniej. Daje pewność, że wszystko działa tak, jak powinno. Nawet, jeśli jesteś nieobecny przez dłuższy czas. Są rozwiązania, które pozwalają Ci sterować muzyką i telewizorem bez kabli i pilota. Są takie, dzięki którym zarządzasz oświetleniem i ogrzewaniem, dopasowując ich parametry do aktualnych preferencji. Są również takie, które koncentrują się na bezpieczeństwie – pozwalają zajrzeć do domu niezależnie od tego, gdzie przebywasz. Możesz wyposażyć dom w system chroniący przed pożarem lub zalaniem. Inteligentny dom sam informuje Cię, co się w nim dzieje, zapewniając Ci stałą kontrolę, komfort i spokój.

Jak działa inteligentny dom? Technologię smart home można wprowadzić do domu stopniowo, koncentrując się na najważniejszych aspektach. Jeśli Twoim priorytetem jest zasłanianie okien jedynie za pomoca komend głosowych, możesz zacząć od tego!

Coraz częściej dąży się jednak do zintegrowanej technologii, która w jednym miejscu będzie łączyć różne elementy.

Najnowsze osiągnięcia technologii smart home. Jednym z kluczowych obszarów rozwoju technologii smart home było pojawienie się systemów zabezpieczenia przed zalaniem. Systemy takie, jak GROHE Sense i GROHE Sense Guard, zapewniają spokój i stanowią pierwszą linię obrony przed niszczycielskimi przeciekami oraz kosztownymi szkodami spowodowanymi przez wodę.

Zabezpieczenie przed wodą oferuje wiele korzyści.

Czujniki w Twoim domu będą w stanie wykryć zmiany poziomu wilgotności powietrza w pomieszczniu i ostrzec Cię, dzięki czemu zareagujesz zanim skutki awarii będą widoczne. Dzięki powiadomieniom w aplikacji dowiesz się o przecieku gdziekolwiek jesteś. Zdalnie odetniesz dopływ wody, zapobiegając zniszczeniom. Nowoczesne rozwiązania dla inteligentnych domów pozwalają kontrolować to, co dzieje się w środku – niezależnie od tego, gdzie akurat się znajdują.

Dowiedz się więcej o systemie bezpieczeństwa przed zalaniem GROHE Sense