SZKODY SPOWODOWANE PRZEZ WODĘ TO NAJWIĘKSZE RYZYKO DLA TWOJEGO DOMU!

Łatwo przychodzi nam myśl, że to nigdy nas nie spotka. Jednak przecieki i zalania dotykają ponad połowy gospodarstw domowych! A gdy zalanie domu nadejdzie, skutki mogą nieść za sobą wysokie straty.

Gdzie mogą wystąpić przecieki?

Przeciek może mieć wiele źródeł. Może spowodować go coś tak banalnego, jak zatkany zlewozmywak lub problem ze zmywarką czy pralką. W chłodniejszych miesiącach może być to również mróz, który przyczynia się do pęknięć rur co zwiększa ryzyko zalania i wystąpienia szkód spowodowanych przez wodę. Co gorsza, przeciek wcale nie musi znajdować się u Ciebie, by spowodować szkody – np.może nastąpić w mieszkaniu u sąsiada mieszkającego nad Tobą.

Ile kosztuje naprawa zniszczeń spowodowanych przez wodę?

Przeciek, zatkany zlewozmywak lub pęknięta rura i nagle stoisz w obliczu zrujnowanego domu i kosztów, które mogą sięgać tysięcy złotych. Nie wspominając już o stresie i innych kłopotach. Przeciek może zniszczyć nie tylko wyposażenie i meble, ale też ściany.

Im dłużej się utrzymuje, tym większe szkody, z którymi będziesz zmuszony sobie poradzić. Być może konieczne będzie wynajęcie pomp i osuszaczy, zanim będzie można przystąpić do remontu. Być może konieczna będzie tymczasowa przeprowadzka na czas prac. Szkody spowodowane przez wodę to poważny problem, przed którym warto się zabezpieczyć.

Możesz myśleć, że Tobie się to nie przydarzy

Ale faktem jest, że co drugi dom przynajmniej raz doznał szkód spowodowanych przez wodę. Dlatego rozsądnie jest podjąć działania, które zapobiegają przeciekom i są kompatybilne z Twoim systemem smart home, zapewniając Ci aktualne informacje i ochronę przed najgorszym.

KIEDY WODA WYMYKA SIĘ SPOD KONTROLI, TWÓJ DOM STAJE SIĘ BEZBRONNY

Gdziekolwiek, kiedykolwiek Przeciek może wystąpić w dowolnej częsci domu – i w każdej chwili.

Szybkie działanie przeciwko szkodom spowodowanym przez wodę Gdy pojawiają się szkody spowodowane przez wodę, zaraz po nich w ścianach zaczyna rozwijać się pleśń, która namnaża się w ciągu zaledwie 24 godzin. Jak widzisz, szybka reakcja na wycieki w Twoim domu jest kluczowa.

Czy wiesz że 65% szkód spowodowanych przez wodę wynika z pęknięcia lub nieszczelności rur? Możesz nie mieć pojęcia o przecieku - zareaguj dopóki nie jest za późno.

Kilka kropli, które doprowadzą dom do ruiny Niewielkie przecieki – jak te z rur, toalet czy pryszniców – powodują 28% szkód. Ponieważ są ukryte, mogą pozostać niezauważone miesiącami, a nawet latami, nasączać ściany i podłogi wodą, powodując tym samym ogromne szkody.

Ryzyko zamarznięcia Zamarznięcie rury może wystąpić w czasie dłuższych mrozów. Szczególnie narażone są nieogrzewane pomieszczenia, domki letniskowe i inne rzadko odwiedzane miejsca. Pęknięcie rury jest najczęstszą przyczyną zalań, które mogą szybko wywołać poważne szkody.

PRAWDZIWE, PRZERAŻAJĄCE STATYSTYKI DOTYCZĄCE SZKÓD SPOWODOWANYCH PRZEZ WODĘ

54% gospodarstw domowych doświadczyło szkód spowodowanych przez wodę. (1)

65% tych przypadków ma związek z awarią rur. (2)

W 93% przypadków możliwe było uniknięcie szkód. (3)

W Europie średni koszt napraw szkód wyrządzonych przez wodę wynosi 10 000 zł. 28% ubezpieczonych nie otrzymuje żadnego zwrotu kosztów. Ci, którzy go otrzymują, dostają średnio jedynie 61%. (1)

W 2015 roku w samych Niemczech odnotowano 1,1 mln zgłoszonych przypadków szkód wyrządzonych przez wodę. (4)

Już po 24 godzinach podwyższonej wilgotności zaczyna występować pleśń, powodując problemy z oddychaniem, sprzyjając wystąpieniu astmy i alergii. (5)

41% pękniętych rur nie zostaje wykrytych od razu, powodując zwiększony przepływ wody i generując straty. (2)

61% niewielkich przecieków i pęknięć rur wykrywa się po tygodniu lub później. (2)

Złe rzeczy tylko czekają, aby się wydarzyć. Chcesz dowiedzieć się więcej?

Przeczytaj całość wyników ankiety.

Uwaga: dostępne wyłącznie w języku angielskim.

Czytaj więcej

Czytaj więcej

Łatwo przychodzi nam myśl, że to nigdy nas nie spotka. Jednak przecieki i zalania dotykają ponad połowy gospodarstw domowych! A gdy zalanie domu nadejdzie, skutki mogą nieść za sobą wysokie straty.

Inteligentny czujnik wody

Odkryj GROHE Sense

Inteligentny strażnik Twojego domu.

Odkryj GROHE Sense

Osobista aplikacja do zarządzania wodą

Odkryj aplikację GROHE Sense app

(1) The ConsumerView, Styczeń 2017, ocena ilościowa w Europie
(2) The ConsumerView, Maj 2017, ocena ilościowa w Europie
(3) ACE-Group: http://www.businesswire.com/news/home/20110404007195/en/ACE-Private-Risk-Services-Study-Identifies-Type
(4) Dane niemieckich ubezpieczycieli: http://www.gdv.de/zahlen-fakten/schaden-und-unfallversicherung/wohngebaeudeversicherung
(5) https://irp-cdn.multiscreensite.com/c4e267ab/files/uploaded/Rf7chFZfSe2cTKWmjbMA_WHO_Guidelines%20for%20Indoor%20Air%20Quality_Dampness%20and%20Mould_2009.pdf