Skills

WSPIERAMY EDUKACJĘ ZAWODOWĄ

Jako liderzy w branży sanitarnej robimy co w naszej mocy, aby zachęcić młodych ludzi do zdobywania wykształcenia zawodowego, które umożliwia zostanie wykwalifikowanym instalatorem w przyszłości. Naszym celem jest nie tylko wyposażenie uczniów w potrzebne umiejętności, ale także sprawienie, że zawód ten zyska coraz większe uznanie.

Jako partner konkursów SkillsPoland i EuroSkills w kategorii instalacje sanitarne i grzewcze chcemy podnieść świadomość społeczeństwa na temat szkolenia zawodowego o profilu instalacji sanitarnych oraz wyłowić wybitne talenty spośród młodych, wykwalifikowanych profesjonalistów.

W porozumieniu z Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji oraz we współpracy ze szkołą SSPJilova z Brna przygotowaliśmy projekt, który miał na celu przygotowanie dwóch zawodników, z Polski i z Czech, do międzynarodowego konkursu EuroSkills 2023.

Dowiedz się więcej o projekcie klikając tutaj.

SKILLS POLAND

SkillsPoland to największy konkurs branżowy, skierowany do uczniów szkół branżowych, studentów kierunków technicznych oraz do osób rozpoczynających swoją karierę zawodową. Są to eliminacje krajowe, w których zawodnicy z całej Polski konkurują ze sobą o miano najlepszego fachowca. Spośród nich eksperci muszą wyłonić najlepszego zawodnika, który reprezentuje nasz kraj na międzynarodowym finale EuroSkills 2023.

Zobacz jak wyglądały zmagania zawodników z całej Polski podczas konkursu SkillsPoland 2022.

Jeśli chcesz zobaczyć cały film od przygotowań po finał kliknij tutaj. Natomiast, jeśli interesuje Cię wywiad z dyrektorem Dawidem Solakiem, skorzystaj z tego odnośnika.

EUROSKILLS 2023

W dniach od 5 do 9 września w Gdańsku odbywały się międzynarodowe zawody EuroSkills 2023 – największe wydarzenie w Europie promujące kształcenie zawodowe i doskonalenie umiejętności przez młodych specjalistów. Marka GROHE jako sponsor premium oraz główny partner konkurencji “instalacje sanitarne i grzewcze”, wsparła zawody przekazując produkty niezbędne do montażu instalacji sanitarnej.

Obejrzyj poniższy film z tego wydarzenia.

PRZYGOTOWANIA DO ZAWODÓW

Aby perfekcyjnie przygotować się do zawodów EuroSkills w Gdańsku, zawodnicy uczestniczyli w wielu szkoleniach oraz lokalnych eliminacjach w Brnie (CzechSkills) oraz w Budapeszcie (Hungarian Skills). Lokalne eliminacje w Brnie to zawody towarzyszące finałowi 25 edycji krajowego konkursu „Učeň instalatér 2023“ w którym startowali uczniowie i absolwenci wszystkich szkół technicznych kształcących w zawodzie instalatora w Czechach oraz laureaci wcześniejszych edycji konkursu „Učeň instalatér”. Zobacz video z zawodów CzechSkills.

Zawodnicy mieli też możliwość odwiedzenia fabryk producentów wspierających konkurencję instalacje sanitarne i grzewcze. Dzięki temu mogli jeszcze lepiej poznać produkty stosowane w konkursowej instalacji, a także zgłębić najnowsze technologie stosowane w branży.

Zobacz galerię zdjęć.

PODSUMOWANIE PROJEKTU

Czy wyniki uczestników konkursu EuroSkills spełniły oczekiwania ekspertów, którzy przygotowywali ich do projektu? Jakie są rekomendacje Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji dotyczące przygotowania zawodników do konkursu?

Obejrzyj materiał video, aby dowiedzieć się więcej.

POZNAJ ZADANIA KONKURSOWE

Jesteś nauczycielem i chcesz zgłosić do konkursu swoich uczniów?
A może jesteś uczniem i interesuje Cię udział w zawodach?
Pobierz pliki i poznaj zadania konkursowe, z którymi musieli się zmierzyć zawodnicy podczas SkillsPoland, CzechSkills i EuroSkills.

Zadania SkillsPoland

Zadania CzechSkills

Zadania EuroSkills

Tutaj znajdziesz całą playlistę z materiałami video.

Zadania konkursowe, filmy przygotowane w ramach projektu Konkurs Umiejętności Zawodowych związanych z instalacjami sanitarnymi i grzewczymi EuroSkills 2023 możesz znaleźć na platformie rezultatów Erasmus+.

INFORMACJE PRASOWE

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat projektu, skontaktuj się z nami. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.

Piotr Strzałkowski
Leader of Activation (Professional Channel)
Education & Grohe+ EE, LIXIL, EMENA
Mobile: +48 601 932 512
E-Mail: piotr.strzalkowski@lixil.com

Katarzyna Ziębińska
Sales Channel Coordinator
Mobile: +48 697 502 320
E-Mail: katarzyna.ziebinska@lixil.com

.

.

.

.

Finansowany przez Unię Europejską. Poglądy i opinie wyrażane są jednak wyłącznie przez autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy Unii Europejskiej lub Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Edukacji i Kultury (EACEA). Ani Unia Europejska, ani EACEA nie mogą być za nie odpowiedzialne.