Kariera w GROHE

Grohe AG to największy europejski producent armatury i światowy lider w branży sanitarnej.

GROHE posiada 6 fabryk w różnych regionach świata.3 fabryki w Niemczech: Hemer – pełny proces produkcyjny, od odlewów mosiężnych po końcowy montaż; Porta Westfalica – systemy sanitarne; Lahr – wszystkie prysznice, baterie kuchenne i nanoszenie kolorowych powierzchni.Fabryka w Hemer otrzymała w 2009 drugą nagrodę dla najlepszej fabryki w Europie (Die beste fabrik). Udział w konkursie brało 180 różnych europejskich fabryk.Firma Grohe ma swoją siedzibę w bydunku, zaprojektowanym przez znanego niemieckiego architekta Richarda Meiera, w jednej z piękniejszych dzielnic Dusseldorfu.Firma zatrudnia przeszło 5000 pracowników na świecie.Posiada 8% udział w światowym rynku armatur.Reprezentowana jest przez 1100 przedstawicieli w 170 krajach.

    GROHE jest jedną z najbardziej innowacyjnych firm w Niemczech

    GROHE pozostaje od lat liderem w branży sanitarnej dzięki stymulowaniu rozwoju i wprowadzaniu innowacji. Marka została okrzyknieta mianem "Top Innovator" przez jurorów rankingu 'TOP 100 Innovation Awards". Nagroda została przyznana za wszechstronne działania na rynku oraz inwestycje w badania i rozwój. Szczególne wrażenie zrobiło aktywne zaangażowanie się GROHE w projekt sieci "Future Bizz", a także przyszłościowe podejście do pracy, tworzenia innowacji w dziedzinie designu oraz produkcji armatury sanitarnej. Dział badań i rozwoju GROHE zatrudnia ok. 130 osób w samych Niemczech. Są to głównie inżynierowie oraz technicy z rożnych dyscyplin. Przez wiele lat działania te skutkowały powstaniem innowacyjnych technologii, które miały ogromny wpływ na rozwój całego rynku.

    Chief Sales Officer Michael Rauterkus powiedział: " Uważamy, że wygrana w rankingu "TOP 100" jest prestiżowym znakiem uznania wysiłków całej firmy. Innowacja pozostaje kluczową wartością dla GROHE. Dlatego chcemy wywiązywać się z odpowiedzialności, którą niesie ze sobą miano lidera rynku, przez dalsze stymulowanie całej branży do rozwoju za pomocą świeżych idei i potrzebnych innowacji."