Przewodnik po bateriach kuchennych

Wybór baterii kuchennej jest ważnym wyborem przy projektowaniu pomieszczenia kuchennego. Od napełniania czajnika do płukania warzyw, jest ona wykorzystywana przez cały dzień, codziennie. Dlatego istotne jest, aby zainwestować w armaturę, która nie tylko dobrze wygląda, ale jest również funkcjonalna.

Styl

Atrio jednootworowa bateria zlewozmywakowa

Bateria kuchenna powinna być kompromisem pomiędzy stylem i funkcjonalnością. Powinna ładnie wyglądać i być użyteczna, nawet przy użyciu tłustych rąk. Sprawna obsługa dźwigni jest bardzo ważna, aby zapewnić dokładne dostosowanie przepływu wody i temperatury.

Nowoczesne rozwiązania ułatwiają wykonywanie wielu prac kuchennych. Wyciągane prysznice z możliwością regulacji strumienia wody umożliwiają w prosty sposób napełnianie wodą wysokich naczyń, a uzyskanie napowietrzonego strumienia gwarantuje równomierny przepływ wody.

Baterie jednouchwytowe
Baterie z jedną dźwignią pozwalają na kontrolowanie przepływu wody i temperatury z jednej strony. Ceramiczne głowice pozwalają płynnie kontrolować zmieszaną wodę, pozostawiając możliwość korzystania z drugiej ręki np. przy płukaniu warzyw.
Dźwignie te mogą być montowane na górze bądź z boku wylewki.

Baterie dwuuchwytowe
Klasyczny fason bateri dwuuchwytowych pozwala na dopasowanie ich to wszytskich styli. Posiadają osobne dźwignie lub uchwyty do sterowania ciepłą i zimną wodą.

Dwuuchwytowa bateria mieszająca Atrio

Bateria jest dopełnieniem

Minta

Armatura ze stali nierdzewnej lub chromu jest uzupełnieniem do wszystkich styli kuchni. Materiały znany z anty-bakteryjnych właściwości nadają profesjonalny wygląd.

Na co zwrócić uwagę?
Zwróć uwagę na solidne metalowe wykończenie oraz ceramiczne głowice pozwalające na łatwe w użyciu sterowanie. Wybierz ponadczasowy wzór, ponieważ spędzisz z nim sporo czasu.

Fałszywe okazuje się podejście, żeby kupić tańszą armaturę. Jeśli budżet jest napięty, spróbuj zaoszczędzić pieniądze gdzie indziej, zamiast za kilka lat wymieniać baterię. Wybierz baterię z długą gwarancją – to pokazuje, że producent jest przekonany, iż jego produkty będą Ci służyć przez wiele lat.

Przed zakupem należy sprawdzić, czy ciśnienie wody jest zgodne z parametrami wybranej przez Ciebie baterii. Aby uzyskać optymalną wydajność, wiele baterii wymaga minimalnego przepływu ciśnieniu równego 1.0 bar.

Bateria Kuchenna Minta

Polecane produkty

K7

Minta