Serwis, instalacja, konserwacja

ŁATWA INSTALACJA

Instalacja systemu jest szybka i łatwa – wystarczy tylko kilka prostych kroków. Smukły bojler GROHE Red mieści się w szafce pod zlewozmywakiem, dzięki czemu na blacie nadal panuje porządek.

WYMAGANIA

  • Dostępna przestrzeń 35 x 35 x 50 cm (głęb. x szer. x wys.)
  • Zasilanie 230 V
  • Pobór prądu 2200 W
  • Przyłącze zimnej wody

Często zadawane pytania

Jak dużo miejsca w szafce wymaga instalacja GROHE Red?

Średnica obydwu bojlerów wynosi 21 cm. Bojler w rozmiarze M posiada wysokość 37 cm, a większy model w rozmiarze L posiada wysokość 49 cm.

Ile litrów wrzątku zapewnia bojler w rozmiarze L?

Bojler w rozmiarze L dostarcza 5,5 L wrzącej wody.

Jaka jest temperatura wody, którą zapewnia bojler GROHE Red?

Temperatura wody wynosi 100°C.

Czy bojler może dostarczać ciepłą wodę do standardowego użytku?

Bojler może dostarczać ciepłą wodę, jeśli podłączony został również zawór sztorcowy GROHE Red. Jeśli do Twojej kuchni doprowadzono jedynie zimną wodę, zawór miesza ją z wrzątkiem, umożliwiając korzystanie z ciepłej wody i regulowanie przepływu za pomocą dźwigni baterii. To rozwiązanie zastępuje konieczność doprowadzenia ciepłej wody do kuchni.

Jeśli do Twojej kuchni doprowadzono zarówno zimną, jak i ciepłą wodę, zawór sztorcowy może spełniać powyższą funkcję do momentu osiągniecia pożądanej temperatury wody, która jest podgrzewana, dzięki centralnemu ogrzewaniu. W takim przypadku zawór będzie mieszał wrzątek z dopływem ciepłej wody, która jeszcze nie zdążyła się podgrzać, aby zagwarantować natychmiastowy dostęp do wody o odpowiedniej temperaturze.

Jeśli cała woda została wykorzystana, ile czasu potrzebuje bojler, by znów podgrzać ją do maksymalnej temperatury?

W zależności od temperatury wody w dopływie, czas jej podgrzania w bojlerze o rozmiarze L wynosi 20 - 30 minut.

Z jakimi kosztami wiąże się działanie GROHE Red?

Opierając się o standardowe stawki energii elektrycznej w Niemczech, koszt pracy bojlera w trybie gotowości wynosi ok. 10 centów dziennie.

Dlaczego warto zainstalować filtr z moim GROHE Red?

GROHE rekomenduje użycie filtra wody, by chronić bojler przed szkodliwym osadzaniem się kamienia. Jeśli twardość wody przekracza 10°, filtr jest obowiązkowy, by mieć pewność niezawodnej funkcjonalności bojlera przez lata eksploatacji. Zestaw filtrujący jest częścią każdego zestawu GROHE Red.

Jak zainstalować filtr wraz z GROHE Red?

Filtr powinien zostać umieszczony pomiędzy przyłączem zimnej wody, a bojlerem. Wąż umożliwiający połączenie jest częścią zestawu.

Na co warto zwrócić uwagę podczas instalacji GROHE Red?

Bojler może być podłączony tylko do przyłącza zimnej wody. Ponadto, dla odpowiedniego bezpieczeństwa należy zamontować także korytko zabezpieczające, który znajduje się w zestawie.

MASZ PYTANIA? CHĘTNIE NA NIE ODPOWIEMY

System GROHE Red został kupiony do Twojej firmy?

Zarejestruj swój system kuchenny GROHE i zyskaj dodatkowy rok gwarancji! Kliknij link poniżej, wybierz swój produkt oraz wpisz datę zamówienia i instalacji. Gwarancja zostanie przesłana drogą mailową. To takie proste!

ZAREJESTRUJ SWÓJ SYSTEM GROHE RED TERAZ
Używamy plików cookies, żeby ułatwić Ci korzystanie z tej strony. Zakładamy, że jeśli kontynuujesz wizytę na stronie, zgadzasz się na otrzymywanie plików cookie. Szczegółowe informacje na temat wykorzystania gromadzonych przez nie danych, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Polityka prywatności