WSPÓLNE WYSIŁKI NA RZECZ WÓD WOLNYCH OD TWORZYW SZTUCZNYCH

"8 milionów ton plastiku trafia co roku do światowych oceanów". "Samo zanieczyszczenie plastikiem w morzu wzrosło dziesięciokrotnie od 1980 roku". Fakty te jednoznacznie wskazują: nasze oceany toną w plastikowych odpadach.

Ponieważ woda jest podstawą naszej działalności, dbanie o każdą kroplę tego cennego zasobu jest dla nas w GROHE rzeczą oczywistą i zobowiązujemy się do zapewnienia czystej wody na całym świecie.

Z tego powodu, oprócz łączenia przyjemności z wodą z technologiami oszczędzającymi wodę, rozpoczęliśmy również trzystopniową inicjatywę przeciwko globalnemu problemowi plastikowych odpadów, jako część naszego długoterminowego zaangażowania w zrównoważony rozwój.

Opakowania bez tworzyw sztucznych

W 2018 roku uruchomiliśmy inicjatywę Less Plastic Initiative, której celem jest zastąpienie plastikowych opakowań naszych produktów bardziej zrównoważonymi alternatywami do końca 2021 roku. Do tej pory przyniosło to oszczędności w postaci około 32 milionów sztuk opakowań produktów wykonanych z tworzyw sztucznych.

Zrównoważone zużycie wody za naciśnięciem przycisku

System wodny GROHE Blue dostarcza schłodzoną, przefiltrowaną i gazowaną wodę prosto z kuchennego kranu - o doskonałym smaku. Dzięki tej inteligentnej funkcjonalności, zasadniczo zmienia sposób, w jaki woda jest spożywana, sprawiając, że jednorazowe plastikowe butelki stają się zbędne.

Everwave - ochrona rzek i oceanów

Od 2019 roku wspieramy everwave. Interdyscyplinarny zespół naukowców, inżynierów i biologów morskich opracowuje aktywne i pasywne technologie oczyszczania rzek, aby zbierać odpady, zanim zanieczyszczą oceany.

Nasza współpraca wykracza poza wsparcie finansowe: Obojgu nam zależy również na zwiększeniu świadomości społecznej na temat problemu plastiku oraz budowaniu świadomości i chęci do bardziej zrównoważonego stylu życia.

Dla wód wolnych od plastiku - kup jedno GROHE Blue, a razem z everwave zbierzemy 1kg odpadów rzecznych

GROHE Blue pomaga ci zredukować twój plastikowy ślad i sprawia, że twoje codzienne życie jest bardziej zrównoważone. Ale to nie wszystko: jeśli kupisz GROHE Blue pomiędzy 1 sierpnia a 31 grudnia, w twoim imieniu, wraz z naszym partnerem everwave i ich bardzo głodną śmieciarką CollectiX, zbierzemy 1 kg odpadów z wód w Europie.

Stań się częścią rosnącej fali na rzecz czystej wody dziś i w przyszłości!