Akcesoria i przechowywanie

Akcesoria i miejsca służące do przechowywania nie tylko uzupełniają ogólny wygląd łazienki, ale także sprawiają, że staje się ona bardziej funkcjonalna i wygodniejsza dla jej użytkowników.

Essentials Cube Glass/soap dish holder

Akcesoria łazienkowe

Wieszaki na ręczniki, dozowniki mydła i wieszaki na szlafrok to elementy, które pozwolą ci dopiąć łazienkę „na ostatni guzik”. Aby akcesoria łazienkowe pasowały do baterii, warto wybrać takiego producenta baterii, który ma w ofercie wiele akcesoriów. Dzięki temu wykończenie powierzchni baterii będzie doskonale pasowało do wykończenia powierzchni akcesoriów.

Rozmieszczenie poszczególnych akcesoriów w łazience polega na utrzymaniu równowagi pomiędzy ulubionym wzorem a dostępnością. Warto dobrze przemyśleć, gdzie chcemy przymocować nasze akcesoria, gdyż wymaga to nawiercenia otworów w płytkach.

Wieszaki na ręczniki powinno się umieścić na długość ręki od wanny i/lub prysznica, natomiast wieszaki na szlafrok – za drzwiami prysznicowymi. Naścienny dozownik mydła oraz uchwyty na kubki pomogą utrzymać w czystość okolicach umywalki.

Lustra

Lustro potrzebne jest w każdej łazience. Dzięki niemu możemy przyglądać się sobie w trakcie wykonywania codziennych czynności takich jak nakładanie makijażu, golenie się czy mycie zębów. Odbijają także światło w naszej łazience.

Akcesoria łazienkowe - Essentials Cube
Eurocube 3-hole basin mixer

Wnęki

Wnęki na różne przedmioty w kabinie prysznicowej czy innym miejscu na prysznic to gwarancja łatwego dostępu do żelu czy szamponu bez uszczuplania ilości dostępnej przestrzeni. Półki we wnękach w innych miejscach, np. nad montowanym na ścianie WC, tworzą centralny punkt w pomieszczeniu i dodatkowo pozwalają dostosować łazienkę do indywidualnych potrzeb.

Meble łazienkowe

W przeszłości ograniczone do małych szafek pod umywalki, dzisiaj meble łazienkowe dostępne są w bardzo wielu wzorach i umożliwiają przechowywanie najróżniejszych przedmiotów. Począwszy od jasnych wykończeń lakierowanych z wysokim połyskiem po jasne drewno, meble łazienkowe są dostępne w rozmaitych kształtach – od małych sześcianów po długie elementy z szafkami i szufladami.

Modele podwieszane poprawią wygląd łazienki o minimalistycznym charakterze i zapewnią miejsce na ukrycie niezbędnych przedmiotów, pozostawiając na zewnątrz tylko te najbardziej reprezentatywne. Wielu producentów oferuje także kolekcje mebli przeznaczonych do niewielkich łazienek i toalet, gdzie ilość miejsca jest ograniczona.

Akcesoria łazienkowe - dozownik do mydła

Polecane produkty

Allure Brilliant

Essentials Accessories

Akcesoria Essentials Cube -