GROHE Light

MINIMALIZUJE OBECNOŚĆ OŁOWIU I NIKLU W WODZIE PITNEJ

Firma GROHE produkując armaturę używa własnoręcznie wytapianego mosiądzu, w celu zminimalizowania występowania ołowiu i niklu w wodzie pitnej.

GROHE jest jedynym producentem armatury, który wykorzystuje mosiądz z własnej odlewni, co oznacza 100% kontrolę nad zawartością stopu.

GROHE Light

Jako Masters of Technology, GROHE udoskonaliło recepturę i zoptymalizowało procesy wymagane podczas odlewania mosiądzu. W stosunku do istniejących na rynku stopów, firma GROHE zmniejszyła w armaturze zawartość ołowiu o 35%, co jest wynikiem plasującym ją znacznie poniżej maksymalnych norm. Ponadto GROHE stosuje nawet 80% materiału pozyskanego z recyklingu, bez pogorszenia jakości mosiądzu.

Mosiądz GROHE Light używany jest we wszystkich fabrykach GROHE i zawiera maksymalnie do 0,9% ołowiu. Jest to redukcja o 40% w stosunku do German Industry Standard (DIN 1982).

Używamy plików cookies, żeby ułatwić Ci korzystanie z tej strony. Zakładamy, że jeśli kontynuujesz wizytę na stronie, zgadzasz się na otrzymywanie plików cookie. Szczegółowe informacje na temat wykorzystania gromadzonych przez nie danych, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Polityka prywatności