Zainstaluj jednouchwytową baterię umywalkową

Przeczytaj instrukcję poniżej lub zobacz film przedstawiający instalację.

Przygotowanie

Po zakończeniu wszelkich prac budowlanych, należy przepłukać rury w celu usunięcia wszelkich zamieczyszczeń mogących zniszczyć baterię.

Przed zdemontowaniem starego urządzenia, nalezy oznaczyć przyłącza wody ciepłej i zimnej, następnie zamknąć dopływ wody.

Montaż baterii jednouchwytowej

1 - Unieść baterię wraz z założoną uszczelką korpusu, następnie przełożyć wężyki baterii przez otwór w umywalce.

2 - Upewnić się, że uszczelka korpusu przylega właściwie do umywalki i w żadnym miejscu nie odstaje. Przytrzymać baterię stabilnie w celu montażu. Podpowiedź - można użyć wężyków do przytrzymania baterii we wstępnej fazie montażu.

3 - Wziąć podkłądkę dociskową i nakrętkę, następnie przesunąć nakrętkę wzdłuż trzpienia w kierunku baterii. Ustawić podkładkę w równej pozycji z baterią i dokręcić nakrętkę solidnie.

Instalacja zestawu odpływowego

1 - Na spodnią część kielicha zestawu odpływowego nałożyć materiał uszczelniający lub silikon. Następnie włożyć kielich w otwór odpływowy umywalki.


2 - Skręcić dolną część zestawu odpływowego z górną, uważając, aby pręt otwierający korek był skierowany w stronę ściany. Sprawdzić zamocowanie dla uniknięcia ryzyka przecieku.

3 - Przełożyć cięgno korka przez otwór w tylnej części baterii.

4 - Połączyć cięgno i poziomy pręt otwierający za pomocą plastikowego łącznika.

5 - Użyć cięgna w celu sprawdzenia, czy korek zamyka się właściwie. Jeśli nie, usunąć go i wykręcić śrubę regulacyjną. Użyć klucza nastawnego do regulacji śruby, następnie skontrować nakrętkę za pomocą klucza 10mm.

6 - Użyć piły dla odcięcia nadmiaru cięgna , który może kolidować z odpływem.

7 - Upewnić się, że w nakrętkach wężyków są uszczelki. Jeśli nie, założyć uszczelki fibrowe lub gumowe. Przykręcić wąż znajdujący się z lewej strony do przyłącza wody ciepłej, a ten z prawej strony do przyłącza wody zimnej. Dokręcić kluczem płaskim 19mm. Upewnić się, że na wężykach nie ma zagięć lub załamań. Otworzyć dopływ wody, sprawdzić, czy wszystko jest szczelne.

Gratulacje! Montaż produktu zakończony powodzeniem. Sprawdź pozostałe instrukcje instalacji i odkryj nasze produkty na stronie www.grohe.pl