WorldSkills Poland & SkillsPoland

Weź udział w największych na świecie zawodach umiejętności branżowych, zostań mistrzem Polski w swoim fachu i wygraj udział w WorldSkills w Shanghaju 2022!

Co to jest WorldSkills?
WorldSkills to trwający 4 dni, największy na świecie konkurs umiejętności branżowych, który na żywo obserwuje aż 200 tysięcy osób z całego świata!

Rywalizacja toczy się w ponad 60 konkurencjach z 6 obszarów: technologia informatyczna i komunikacyjna, produkcja i inżynieria, technologia budownictwa, transport i logistyka, usługi społeczne i osobiste, sztuka i moda.

Dowiedz się więcej

SkillsPoland, czyli eliminacje do WorldSkills Shanghai w 2022 roku!

Krajowe eliminacje SkillsPoland to niezwykłe wydarzenie, którego w naszym kraju jeszcze nie było. SkillsPolska to konkurs o zasięgu ogólnopolskim, który odbędzie się aż w 9 konkurencjach. W zawodach wystąpi ponad 100 zawodników (gościnnie również zawodnicy zagraniczni) których efekty współzawodnictwa oceniać będą sędziowie z Polski i zagranicy. Zwycięzcy konkurencji będą reprezentował Polskę na zawodach WorldSkills w Szanghaju 2022!

Dowiedz się wiecej

Dlaczego warto wziąć udział w eliminacjach SkillsPoland?

Kiedy i gdzie będzie odbywać się konkurs?

W dniach 25-26 listopada 2021, w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AMBEREXPO w Gdańsku, po raz pierwszy odbędzie się ogólnopolski konkurs SkillsPoland 2021,
w czasie którego odbędą się eliminacje do międzynarodowego konkursu WorldSkills Shanghai 2022 (12-17 października 2022).

Kto może wziąć udział w konkursie?Konkurs skierowany jest do uczniów, studentów i osób pracujących w wieku 18-23 lata (udział w konkursie może wziąć osoba fizyczna urodzona w przedziale wiekowym 01.01.1999 – 12.10.2004).

Zgłoszenie Uczestnika wymaga rekomendacji szkoły lub uczelni.

GROHE PARTNEREM WORLDSKILLS POLAND

Konkurencję Instalacje sanitarne i grzewcze powinniśmy traktować jak program szkoleniowy, który pomoże młodym ludziom zbudować fundamenty pod dostatnią przyszłość. Właśnie dlatego leaderzy w branży sanitarnej i grzewczej, zainicjowali wraz z WorldSkills Polska tę nową konkurencję naszym kraju. Biorąc pod uwagę niedobór wykwalifikowanych instalatorów w branży sanitarnej i grzewczej, ważniejsze niż kiedykolwiek jest zaoferowanie atrakcyjnego programu szkoleniowego dla szkół i uczelni, uczniów i studentów oraz dla ich nauczycieli i wykładowców. WorldSkills Polska chce
w tym pomóc.

Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w konkurencji Instalacje sanitarne i grzewcze, które zdecydowanie postrzegam jak szkolenie dla lepszego jutra.

PIOTR STRZAŁKOWSKI
Leader of Professional Channel, CEE w firmie Grohe Polska

Grohe wspiera WorldSkills / SkillsPoland
w konkurencji instalacje sanitarne i grzewcze

GROHE - światowy potentat w dziedzinie kompletnych rozwiązań łazienkowych i armatury kuchennej, wspiera program WorldSkills / SkillsPoland! Razem ze skierowaną do młodzieży inicjatywą GIVE (GROHE Installer Vocational Training and Education), jest to kolejny krok
w kierunku lepszego jutra!

W ramach obydwu projektów chcemy wspierać młodzież w budowaniu wiedzy, kompetencji, zdobywania doświadczenia oraz wspomagać ich rozwój zawodowy, oferując atrakcyjne programy szkoleniowe. Z jednej strony pomogą one młodym ludziom zbudować fundamenty pod lepszą przyszłość, a z drugiej pozwolą uzupełnić braki wykwalifikowanej kadry w branży sanitarnej (instalatorzy, inżynierowie, projektanci i wiele innych specjalności). Aby osiągnąć ten cel, oferujemy merytoryczne i produktowe wsparcie, koordynując wraz z innymi partnerami przygotowania oraz przebieg warsztatów z dziedzin instalacji wodnych i grzewczych.

Dzięki temu, we współpracy z WorldSkills / SkillsPoland oraz programem GIVE, tworzymy w pełni funkcjonalne programy szkoleniowe, w którym uczniowie będą mogli korzystać
z ogromnego doświadczenia marki GROHE. Oba projekty wspierają szkoły w tworzeniu jednolitego programu nauczania, który wykorzystując nowoczesny sprzęt i materiały, wyznacza nowe standardy w branży.

ZGŁOŚ SIĘ DO SkillsPoland

KATEGORIA INSTALACJE SANITARNE I GRZEWCZE:

Jeśli:

  • lubisz projektować i montować instalacje sanitarne i grzewcze w różnorodnych projektach związanych z branżą budowlaną;
  • chcesz się rozwijać i doskonalić swoje umiejętności oraz podnosić kwalifikacje;
  • lubisz wyzwania i rywalizację;
  • jesteś gotowa/y na największą przygodę swojego życia.

Wystartuj w konkursie SkillsPoland w konkurencji Instalacje sanitarne
i grzewcze w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AMBEREXPO w Gdańsku!


Zapisy startują 1 września 2021 r.

Zapisz się już teraz

POZNAJ OPIS KONKURENCJI:

Uczestnicy występują indywidualnie. Każda osoba otrzyma do wykonania następujące zadania:


ZADANIE I

Instalacja grzejnika płaszczyznowego i pompy obiegowej wraz z osprzętem oraz wykonanie instalacji CO w systemie ALUPEX wraz z kształtkami zaciskowymi na podstawie rysunku technicznego.

ZADANIE II

Instalacja brodzika wraz z armaturą, stelaża do umywalki wraz z umywalką
i armaturą, wykonanie podłączenia ww. elementów do:

  • Instalacji CW / ZW w systemie ALUPEX wraz z kształtkami zaciskowymi;
  • do instalacji kanalizacyjnej;
  • na podstawie rysunku technicznego.

ZADANIE III

Instalacja stelaża do WC wraz z ceramiką WC oraz wykonanie podłączenia ww. elementów do:

  • instalacji ZW w systemie ALUPEX wraz z kształtkami zaciskowymi;
  • do instalacji kanalizacyjnej;
  • na podstawie rysunku technicznego.

PAMIĘTAJ!

Zawodnicy będą oceniani ze sposobu i jakości wykonania wszystkich zadań.

Wszelkie informacje oraz formularze rejestracyjne można znaleźć na stronie wydarzenia: https://worldskillspoland.org.pl/skillspoland2021-gdansk/