Znajdź salony
Showrooms
  • Salony łazienkowe
  • Instalator

Moje notatki

Nie przypisano żadnych produktów.

Po dodaniu produktów do notatnika, możesz pobrać ich listę.

0 produktów
Pobierz jako PDF
Delere all

Produkt jest już zapisany w notatniku.

Gra kolorów z otoczeniem jest fascynującym zjawiskiem

Te nowe opcje stanowią niewiarygodnie rozbudowane narzędzie dla kreatywnego umysłu

Michael Seum - Vice president design

W firmie GROHE Michael Seum jest odpowiedzialny za projekty oparte na intuicji, które oddają ducha i wyobraźnię projektantów na całym świecie. Dzięki GROHE SPA Colors, on i jego zespół stworzyli potężną paletę trwałych, wysokiej jakości kolorów, które współgrają z każdym projektem.

Jaką rolę w Twojej pracy odgrywają kolory?

Kolor jest niezwykle ważny. Jednak, kiedy zapytasz dziesięć osób o opinię na temat kolorów, uzyskasz piętnaście różnych odpowiedzi. Każdy z nas inaczej reaguje na barwy. Gdy ktoś decyduje się na kolor w kuchni czy łazience, nie jest to kwestia tylko wyboru farby na ścianie, którą można łatwo dopasować do rodzaju powłoki i materiałów wykonania, chcemy sprawić, że produkty będą pasowały do domu przez długie lata. Mówimy wtedy o zjawisku, które nazywamy stałością designu. Barwy w naszej kolekcji kolorów zostały dobrane tak, by zapewnić klientom bogaty zestaw narzędzi, a co ważniejsze, także swobodę kształtowania swojej wizji.

Skąd czerpiesz inspiracje, gdy tworzysz nową powłokę?

Co roku uczestniczymy z zespołem w największych targach designerskich na całym świecie, na przykład ICFF w Nowym Jorku, Maison&Objet w Paryżu, w tygodniach designu w Tokio i Londynie, a także Salone del Mobile w Mediolanie. Zatem na pewno inspirujemy się najnowszymi trendami ze świata designu.

Będąc na targach, nie przyglądamy się konkretnie naszej branży. Obserwujemy tendencje w całym sektorze dla domu, np. w przemyśle meblarskim. Potem odpowiadamy na nie poprzez naszą kolekcję kolorów i powłok. Tworząc paletę barw, chcemy, by klient czuł, że nasza kolekcja daje mu nieograniczoną swobodę projektowania. Wielu w naszej branży po prostu podchwytuje trendy, nie licząc się z tym, że nowinki i mody szybko przemijają. Nawet jakość jest wtedy nędzna. W GROHE przyjmujemy bardziej zrównoważone podejście. Gdy kupujesz produkt GROHE, chcesz jakości, technologii, ekologii i designu. Masz pewność, że ten kolor i ta powłoka stanowią wyraz najnowszych trendów wnętrzarskich, ale jednocześnie przetrwają długo, dzięki wyższym standardom jakości.

Co odróżnia kolekcję kolorów GROHE od tego jak zwykle postrzegamy barwy?

Mogliśmy zdecydować się na kolory, które nie są tak długotrwałymi trendami. Mogą być obecne na rynku rok czy dwa. Ale problem z nimi jest taki, że wnętrze łazienki to coś stałego – rzeczy raz zainstalowane zostaną tam na długi czas. Trzeba więc bardzo ostrożnie podchodzić do kwestii przydatności koloru oraz tego, jak jest on wykorzystywany. Uważam, że są inne obszary, w których można wprowadzić kolor do łazienki, jeśli się tego chce – również poprzez oświetlenie. Dlatego przyjęliśmy podejście, w którym kolorystyka naszych produktów wpasowuje się w długotrwały trend. Powłoki w ciepłych odcieniach widzimy rok po roku w Mediolanie i Londynie. Jest to zaakceptowana strategia w branży. Co jednak nie znaczy, że opracowując następną generację barw, nie pójdziemy w stronę bardziej nietypowych rozwiązań.

Inspirujący kształt łączy się z fascynującym kolorem