Zmniejsz koszty energii dzięki oszczędzającej
wodę deszczownicy I
dobrym nawykom

Zmniejsz koszty energii dzięki oszczędzającej wodę deszczownicy I dobrym nawykom

Wiele osób zaczęło świadomie wybierać ekologiczny styl życia, gdy ceny energii skokowo wzrosły. Jej oszczędzanie jest teraz niezwykle ważne. Warto sprawdzić, ile energii faktycznie zużywa się w domu, a następnie poszukać sposobów, dzięki którym można ograniczyć koszty.

Większość z nas zdaje sobie sprawę, że nowoczesne, energooszczędne żarówki są lepsze od tych tradycyjnych. Nie jest również tajemnicą, że chcąc oszczędzać energię, nie należy zostawiać włączonych urządzeń elektrycznych bez powodu. Mało kto wie jednak, jak wiele energii zużywamy, korzystając z gorącej wody podczas kąpieli czy nawet mycia rąk.

Dzięki możliwościom współczesnej technologii, możesz oszczędzać energię, nie rezygnując z ciepłych pryszniców. Korzystając z oszczędzającej wodę deszczownicy, nawet nie zauważysz, że faktycznie zużywasz mniej wody oraz energii. Twoje codzienne kąpiele będą równie komfortowe co wcześniej!

DESZCZOWNICA OSZCZĘDZAJACA WODĘ ZUŻYWA TEŻ MNIEJ ENERGII

Długie prysznice pod strumieniem bardzo ciepłej wody nie są dobrym rozwiązaniem ani dla środowiska, ani dla twojej skóry i portfela. Podobnie jest w przypadku mycia rąk, zębów czy golenia – żadna z tych czynności nie wymaga bardzo gorącej wody. Dlatego na co dzień lepiej zrezygnować z korzystania z gorącej wody w trakcie prysznica. Warto też wyłączać przepływ wody w czasie używania mydła, żelu do mycia lub szamponu. Dzięki tym prostym nawykom oszczędzasz wodę i energię.

Dodatkowe oszczędności zyskasz dzięki technologiom, takim jak GROHE Water Saving. To rozwiązanie dostępne w bateriach umywalkowych i prysznicach. Pozwala ono zaoszczędzić do 50% wody. Zastosowanie perlatora w armaturze umywalkowej sprawia, że napowietrzony strumień wody jest wydajny i przyjemnie miękki. Technologia GROHE Water Saving zapewnia więc nie tylko oszczędność wody i energii, ale także odpowiedni komfort użytkowania armatury podczas mycia rąk czy kąpieli.

UŻYWAJ CIEPŁEJ WODY TYLKO WTEDY, GDY JEST TO KONIECZNE

Nowa , ekologiczna deszczownica to niejedyne rozwiązanie, które warto rozważyć. W oszczędzaniu wody pomogą Ci także oszczędzające wodę baterie. Zwykłe krany mieszają ciepłą i zimną wodę, gdy dźwignia ustawiona jest w pozycji środkowej. W zdecydowanej większości przypadków użycie ciepłej wody nie jest konieczne, zwłaszcza gdy chcemy jedynie szybko przepłukać ręce.

Baterie z technologią GROHE SilkMove EnergySaving działają inaczej – uruchamiają przepływ zimnej wody, gdy dźwignia jest ustawiona w środkowej pozycji. Jednocześnie dzięki niezwykle płynnej obsłudze, bez trudu uzyskasz ciepłą wodę, gdy będziesz tego naprawdę potrzebować. „EnergySaving” oznacza oszczędność energii. Wszystkie baterie z funkcją GROHE SilkMove EnergySaving są również wyposażone w technologię GROHE Water Saving, która dodatkowo zwiększa zmniejsza zużycie wody.

WIĘCEJ SWOBODY W OSZCZĘDZANIU ENERGII W ŁAZIENCE

W oszczędzaniu wody i energii pomocna może być także bateria termostatyczna taka jak GROHE Grohtherm 500. Dzięki przyciskowi GROHE EcoButton możesz oszczędzić do 50% wody bez konieczności kompromisu w postaci utraty komfortu podczas prysznica. Wystarczy, że wciśniesz wspomniany przycisk, żeby zwiększyć przepływ na czas dokładnego spłukiwania szamponu, a potem ponownie naciśniesz, by wrócić do kąpieli z ogranicznikiem strumienia. To świetny sposób na świadome kontrolowanie ilości wody zużywanej pod prysznicem.

Technologia termostatyczna sprawia, że znika problem marnowania wody i energii, kiedy ktoś inny włączy np. baterię umywalkową w łazience, powodując wahania temperatury w całej instalacji w domu. Innym ciekawym, ekologicznym rozwiązaniem jest system prysznicowy GROHE SmartControl, który pozwala zapamiętywać ulubione ustawienia parametrów wody. Tym sposobem nie tylko oszczędzasz cenne zasoby, ale również własny czas.

Korzystając z odpowiedniej deszczownicy, słuchawki prysznicowej, nowoczesnej baterii umywalkowej lub termostatycznej armatury, możesz oszczędzać wodę, nie rezygnując z codziennego komfortu. A to wszystko dzięki technologiom marki GROHE! Ograniczasz dzięki nim nie tylko koszty samej wody, ale również jej podgrzewania, czyli energii.