Zrównoważone rozwiązania

Zrównoważona przyszłość nie jest tylko jedną z wielu opcji. To nasza konieczność, ponieważ nie istnieje planeta B. W GROHE doskonale o tym wiemy i jesteśmy zaangażowani w działania, które pomogą nam tworzyć lepszą przyszłość świata. Zrównoważony rozwój to – obok jakości, technologii i designu – jeden z filarów naszej marki, część naszego DNA i kluczowy element strategii. Oznacza to, że nasze przedsięwzięcia w tym kierunku są w pełni zintegrowane z koncepcją biznesową i realizujemy je niezależnie od makrootoczenia oraz zmian zachodzących w branży. Zrównoważony rozwój to dla nas priorytet i w tym względzie nie uznajemy kompromisów.

Odpowiedzalna pozycja lidera

Jako GROHE jesteśmy światowym liderem w branży rozwiązań łazienkowych. To ogromna odpowiedzialność, którą przyjmujemy i traktujemy niezwykle poważnie. Od 2014 roku stanowimy także część rodziny LIXIL, a kierunki naszych strategii są tożsame. Co więcej, nasza wspólna droga opiera się o Cele Zrównoważonego Rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych, a kluczowe znaczenie mają dla nas globalne warunki sanitarne, zużycie wody, zrównoważone środowisko oraz różnorodność i integracja.

Dowiedz się więcej

Grohe goes zero – w kierunku neutralności węglowej

W 2019 roku wprowadziliśmy w naszej działalności wiele zmian i osiągnęliśmy nasz cel – wszystkie pięć zakładów produkcyjnych EMENA stało się neutralnymi pod względem emisji dwutlenku węgla. Nadwyżka jest równoważona dwoma dużymi projektami kompensacyjnymi. Chcemy, aby wszystkie nasze operacje sprzedażowe również były neutralne – to kolejny ważny krok na przód.

Dowiedz się więcej

Certyfikacja cradle to cradle® - w kierunku świata bez odpadów

Cyrkularny model Cradle to Cradle® - w przeciwieństwie do tradycyjnego, liniowego modelu produkcji – znacząco zmniejsza konsumpcję nowych zasobów. Produkty są projektowanie i wytwarzane w taki sposób, aby ich komponenty mogły zostać użyte ponownie w przyszłości.

Inicjatywa grohe less plastic – przyszłość bez plastiku

Od 2018 roku aktywnie staramy się wyeliminować plastik jednorazowego użytku. Projekt, którego celem jest zastąpienie plastikowych opakowań zrównoważonymi alternatywami, pozwolił już usunąć około 23,5 miliona opakowań z tworzyw sztucznych. W tym roku nasz cel, który spodziewamy się osiągnąć, to 35 milionów sztuk!

Dowiedz się więcej

Grohe ecojoy™ - perfekcyjny przeływ przy minimalnym zużyciu wody

Dzięki innowacyjnej technologii oszczędzającej wodę, w którą wyposażyliśmy produkty GROHE EcoJoy™, nie musisz już wybierać kompromisu. Technologia redukuje przepływ wody, zapewniając jednocześnie doskonałe wrażenie pełnego strumienia. W ten sposób możesz oszczędzać energię i cenne zasoby wody, a wszystko w parze z bezkonkurencyjną funkcjonalnością, komfortem obsługi i atrakcyjnym designem.

Dowiedz się więcej

GROHE SilkMove®

Gdy dźwignia baterii znajduje się w pozycji środkowej, GROHE SilkMove® uruchamia przepływ tylko zimnej wody. Dzięki temu redukuje ryzyko zbędnego podgrzewania wody, gdy nie jest to konieczne – np. podczas mycia zębów lub płukania rąk. Gdy potrzebna jest ciepła woda, niezwykle czuła dźwignia zapewnia Ci precyzyjną kontrolę nad temperaturą i objętością strumienia.

Dowiedz się więcej

Grohe blue professional – zapomnij o plastikowych butelkach

GROHE Blue Professional to system kuchenny, który pozwala czerpać filtrowaną wodę o doskonale świeżym smaku prosto z baterii. Dostarcza niegazowaną, średnio gazowaną lub mocno nasyconą bąbelkami wodę, dzięki czemu nie musisz już przechowywać jej w nieporęcznych, jednorazowych butelkach z plastiku.

Dowiedz się więcej

Rozwiązania grohe touchless – ekonomiczny wybór z myślą o zdrowiu I higienie

GROHE Touchless to rozwiązania odpowiednie do umywalek, toalet i pisuarów w publicznych i prywatnych łazienkach. Produkty wykorzystują technologię podczerwieni, aby precyzyjnie kontrolować przepływ wody bez konieczności używania rąk. W ten sposób zwiększają poziom higieny, zmniejszają zużycie wody oraz minimalizują koszty konserwacji i energii.

Dowiedz się więcej

Myjąca toaleta grohe sensia arena – więcej higieny, mniej zużywanego papieru

GROHE Sensia Arena to toaleta myjąca wyposażona w dwie dysze, które zapewniają najwyższy poziom higieny i komfortu. Idealne rozmieszczenie automatycznych natrysków gwarantuje odpowiednią wygodę i pozwala zmniejszyć zużycie papieru toaletowego. Toaleta może być sterowana za pomocą pilota lub smartfona, a jako innowacyjny produkt została wyróżniona ponad 14 nagrodami w dziedzinie designu.

Dowiedz się więcej

ODKRYJ NASZE

Dowiedz się co robimy, aby ocalić świat przed plastikiem

Odkryj więcej na GROHE X

Odkryj więcej na GROHE X