FAQ - częste pytania

Proszę wybrać jedną z poniższych kategorii w celu wyświetlenia najbardziej popularnych pytań o produktach i usługach. Jeśli nie możesz znaleźć odpowiedi na swoje pytanie prosimy o kontakt.

Technologie

Czym jest GROHE EcoJoy™?

Zintegrowana technologia oszczędzania wody zmniejsza zużycie wody i energii bez negatywnego wpływu na design, wydajność i radość z produktu.

Co to jest EcoButton?

EcoButton jest przyciskiem stosowanym w bateriach termostatycznych służącym ograniczeniu zużycia wody do 50%. Funkcję oszczędzania można wyłączyć uzyskując pełne otwacie przepływu.

Co to jest GROHE StarLight®?

Błyszcząca powłoka chromowa odporna na zabrudzenia i matowienie zapewniająca świeży i oryginalny wygląd.

Co to jest GROHE SilkMove®?

Precyzyjna i bezwysiłkowa kontrola strumienia wody przez długi czas użytkowania. Odnosi się do wszystkich jednouchwytowych baterii GROHE.

Co to jest GROHE TurboStat®?

Jest to technologia zastosowana w głowicach termostatycznych GROHE. Dzięki jej zastosowaniu błyskawicznie jest osiągana żądana temperatura w odpowiedzi na zmiany ciśnienia wody.

Co to jest GROHE CoolTouch®?

Eliminacja ryzyka poparzenia o gorącą powłokę chromową. Wewnętrzny kanał chłodzący tworzy barierę dla wody gorącej zapewniając użytkownikowi dodatkowe bezpieczeństwo.

Co to jest GROHE DreamSpray®?

Zaawansowany silnik prysznica i perfekcyjnie zaprojektowane dysze prysznicowe generują unikalny strumień wody dla uzyskania przyjemności prysznica. Odnosi się to do wszystkich deszczownic i słuchawek prysznicowych GROHE.

Co to jest GROHE QuickFix®?

Mniejsza ilość oraz mniejszy stopień skomplikowania części dla ułatwienia i przyspieszenia instalacji.

Co to jest GROHE Whisper®?

Zaawansowane projektowanie zmniejsza stopień przenoszenia hałasu na strukturę budynku dla uzyskania większego komfortu użytkowania.

Co to jest GROHE WaterCare®?

Nasz wkład w przyszłość. GROHE WaterCare® to obietnica którą wspólnie z naszymi klientami składamy aby zapewnić bezpieczną przyszłość cennego naturalnego surowca - wody.

Co to jest RealSteel?

100% stal nierdzewna. Zapewnia bardzo odporną i higieniczną powłokę na baterii kuchennej. Podlega także w 100% recyklingowi. Jest dostępna w seriach: GROHE Blue, GROHE Red, K7, K4, Zedra, Alira, Minta, Essence, Concetto.

Co to jest GROHE SpeedClean®?

Właściwość silikonowych dyszy montowanych we wszystkich przysznicach ręcznych i deszczownicach. Dysze są elastyczne i umożliwiają usunięcie jakichkolwiek powstałych osadów wapiennych za jednym pociągnięciem palca.

Co to jest AquaDimmer?

AquaDimmer to zintegrowany przełącznik/regulator strumienia wody. Pozwala na przełączanie pomiędzy dwoma wyjściami wody.

Co oznacza termin "twarda woda"?

Ten termin określa wodę z dużą zawartością rozpuszczonych minerałów (m.in. wapnia), co może powodować zarastanie rur, i prowadzić do zablokowania produktów.

Czy mój produkt GROHE będzie pracował z "twardą wodą"?

Tak. Produkty GROHE są poddawane rygorystycznym testom w naszym laboratorium w Szwarcwaldzie, gdzie wystepuje najtwardsza woda w Europie. Pomimo to zalecamy dokonywanie okresowych przeglądów dla zapewnienia długotrawłej, bezawaryjnej pracy.

Czy Grohe oferuje rozwiazania dla osób niepełnosprawnych?

Tak. Oferujemy serię wannowych i prysznicowych baterii termostatycznych dla zapewnienia bezpieczeństwa i wygody użytkowania. W ofercie są opcje pokrywające wszystkie zastosowania armatury w łazience ze specjalnie zaprojektowanymi uchwytami, ogranicznikami temperatury, mechanizmy spłukujące i produkty bezdotykowe. Dla uzyskania większej iliści informacji prosimy o kontakt z przedstawicielstwem GROHE.

GROHE F-digital

Czy jest możliwe zamontowanie elektronicznego kontrolera/przełącznika bez płyty 40479000?

Tak. Szczegółowy opis jak zamontować elektroniczny kontroler/przełącznik znajduje się w instrukcji montażu. Płyta pełni funkcję elementu dekoracyjnego i może być zamontowana opcjonalnie ze względów estetycznych.

Czy elektroniczny kontroler/przełącznik jest wodoodporny?

Elektroniczny kontroler/przełącznik posiada klasę IP57 co oznacza, że jest zabezpieczony przed wnikaniem kurzu i wody na czas 30 minut.

Czy istnieje ryzyko, że elektroniczny przełącznik/kontroler będzie zakłócał pracę innego kontrolera, np.. Gdy są zainstalowane blisko siebie?

Nie, każdy elektroniczny kontroler/przełącznik posiada swój własny numer identyfikacyjny, co zapobiega zakłoceniom z innymi urządzeniami tego typu.

Czy elementy zasilania GROHE F-digital wchodzą w skład zestawu?

Elektroniczne baterie umywalkowe, bidetowe i kuchenne wymagają transformatora 36078000. Dla baterii wannowej i prysznicowej zasilacz 36078000 musi być zamówiony osobno z wyłączeniem kompletnych zestawów prysznicowych. Wszystkie wersje niskociśnieniowe są wyposażone we wbudowany zasilacz.

Jaki jest zakres działania bezprzewodowego sterownika GROHE F-digital?

6 metrów

Czy w termostatycznych bateriach elektronicznych GROHE F-digital i GROHE Ondus® występuje blokada bezpieczeństwa na pokrętle regulacji temperatury?

Tak. Limit bezpieczeństwa jest ustawiony na 38 °C. Aby zwiekszyć temperaturę należy nacisnąć przycisk "+" w momencie gdy będzie podświetlony. Maksymalna temperatura która może być zdefiniowana jako limit bezpieczeństwa to 40°C.

Czy jest konieczne synchronizowanie kontrolera/przełącznika baterii GROHE F-digital z elementami podtynkowymi?

Nie. Baterie są fabrycznie zsynchonizowane z elektronicznym kontrolerem/przełącznikiem. Nie dotyczy to jednak zdalnego kontrolera 36309000, który musi być zsynchronizowany w miejscu instalacji (dokładny opis znajduje się w instrukcji montażu i obsługi).

Jaka jest maksymalna odległość pomiędzy kontrolerem/przełącznikiem GROHE F-digital a urządzeniem mieszającym?

Odległość pomiędzy kontrolerem (bez termostatu) a skrzynką mieszaczową nie może być większa niż 5 metrów. Dla rozwiązań z termostatem odległość może być zwiekszona do 8 metrów - 5 metrów miedzy kontrolerem a anteną plus 3 metry kabla pomiędzy anteną a skrzynką termostatyczną.

W jaki sposób elektroniczny lontroler/przełącznik powinien być zamontowany? Czy wymagany jest montaż stacjonarny?

Elektroniczny kontroler/przełącznik może być zamontowany zarówno za pomocą śrub, jak i przy użyciu dwustronnej taśmy klejącej, która jest częścią zestawu. Montaż stacjonarny jest zalecany dla zapewnienia maksymalnej użyteczności i ergonomii użytkowania. W przeciwnym razie obsługa zewnętrznego poerścienia regulującego przepływ może być utrudniona

Czy istnieje sygnalizacja, że elektroniczny kontroler/przełącznik znajduje się poza zasiegiem połączenia?

Tak, w takim przypadku na kontrolerze trzykrotnie świeci się biała dioda.

Jak wiele kontrolerów można podłączyć do jednego urządzenia mieszającego?

Obecnie istneje mozliwość podłączenia jednego dodatkowego kontrolera. W późniejszej wersji produktu możliwe będzie podłączenie do 10 dodatkowych kontrolerów do jednej skrzynki mieszaczowej.

Jak jest funkcja anteny GROHE F-digital będącej częścią zestawów wannowych i prysznicowych z termostatem?

Antena jest używana do zapewnienia optymalnej komunikacji pomiędzy kontrolerem a urządzeniem mieszającym. W przypadku montażu skrzynki z mieszaczem w strefie mogącej utrudnić jej komunikację z kontrolerem, antena ułatwia właściwe połączenie.

Antena jest połączona ze skrzynką termostatyczną za pomocą 3m kabla. Jaka jest zalecana maksymalna długość kabla w przypadku gdy potrzebne jest jego przedłużenie?

Całkowita maksymalna długość kabla nie może przekroczyć 6m. Kabel przedłużający o nr kat 47727000 ma 3m długości i musi być zamówiony osobno.

Czy wszystkie kontrolery GROHE F-digital są oznaczone dla łatwego ich przypisania do odpowiednich skrzynek z mieszaczem?

Tak. Ponadto numer identyfikacyjny kontrolera przełącznika jest umieszczony na etykiecie skrzynki z mieszaczem dla łatwego przypisania produktów.

Przełącznik GROHE F-digital posiada trzy przyciski dla wyboru trzech wyjść wody. Jakie jest zalecane rozwiązanie gdy wymagane są tylko dwa wyjścia wody?

Istneje możliwość przyporządkowania równocześnie dwóch przycisków do obsługi jednego wyjścia wody. Trzeci przycisk może być przyporządkowany do obsługi drugiego wyjścia wody.

Jaki tyo i jaka ilość baterii jest przewidziana do zasilania elektronicznego kontrolera GROHE F-digital? Jak jest przewidywana żywotność baterii?

Do zasilania kontrolera używane są 3 baterie typu CR2450. Żywotnośc baterii zależy od intensywności użytkowania produktu. Przewiduje się że komplet baterii powinien średnio wystarczyć na użytkowanie przez 4 osobową rodzinę przez 1,5 roku.

Co dzieje się w przypadku, gdy spada poziom baterii w kontrolerze GROHE F-digital? Czy istnieje wskazanie niskiego poziomu energii baterii?

Pomimo że produkt w dalszym ciągu funkcjonuje, efekt wizualny (podświetlenie pierścienia) przestaje funkcjonować na krótko przed całkowitym wyczerpaniem się baterii. Wcześniej, przy zbliżaniu się do poziomu wyczerpania czas trwania podświetlenia skraca się.

Czy jest możliwe przeprowadzenie dezynfekcji termicznej w GROHE F-digital? Jeśli tak - czy można ją przeprowadzić jednocześnie dla wielu produktów?

Uruchomienie dezynfekcji termicznej odbywa się dzięki przyciskowi zamontowanemu w antenie transmisyjnej. Ze względów bezpieczeństwa (poparzenie) dezynfekcja może być aktywowana wyłącznie dla każdego urządzenia z osobna.

Czy jest możliwe przedłużenie połączenia anteny ze skrzynką z mieszaczem?

Maksymalna możliwa do uzyskania długość to 6 metrów (3 metry kabla standard plus 3 metrowy kabel przedłużający)

Kontroler F-digital jest fabrycznie powiązany ze skrzynką mieszczową. Co dzieje się w przypadku gdy zostaną wymienione baterie?

Połączenie i dokonane ustawienia pozostają niezmienione - są zapisane w wewnętrznej pamięci produktu.

Kontroler F-digital uległ uszkodzeniu i został zamówiony nowy. W jaki sposób mogę powiązac go ze skrzynka mieszaczową?

Należy użyć funkcji 3 z menu serwisuwoego aby podłączyć nowy kontroler.

Jeśli zostanie zainstalowane wiele kontrolerów czy jest możliwe że będą zakłoćać swoją wzajemną pracę?

Nie. Każdy kontroler i skrzynka mieszaczowa posiadają swój unikalny numer, co zapobiega błądom w komunikacji.

Co pokazuje kontroler gdy do skrzynki termostatycznej nie dochodzi napięcie zasilania?

Diody na pierścieniu kontrolera zaświecą 3 razy na biało.

Czy jest możliwe wybranie za pomoca elektronicznego przełącznika więcej niż jednego wyjścia wody naraz?

Tak. Wszytkie trzy wyjścia mogą pracować jednocześnie.

Czy jest możliwe podniesienie tempertury wody powyżej 46°C w GROHE F-digital?

Dla rozwiązań wannowych i prysznicowych maksymalna temperatura jest ograniczona do 46°C z przyczyn bezpieczeństwa i aprobat. Dla baterii umywalkowych i zlewozmywakowych temperatura może być zwiekszona do 56°C. Generalnie osiągnięcie temperatury maksymalnej jest zwizualizowane przez podświetlony pierścień.

Co jest przyczyną, że temperatura powyżej granicy SafeStop nie może być zapamiętana w baterii GROHE F-digital?

Decydują wzgely bezpieczeństwa - niedopuszczalną jest sytuacja w której wskutek przypadkowego uruchomienia baterii doszłoby do poparzenia.

Jakie sa różnice pomiędzy baterią pokazową a standarowym produktem GROHE F-digital?

Baterie pokazowe są dostarczane bez mieszaczy (są niefunkcjonalne). Do celów prezentacyjnych elektroniczne przełączniki/kontrolery sa dostarczane z oprogramowaniem demo dla zwizualizowania działania świecacego pierścienia.

Jak można rozpoznać które sterowniki są przypisane do którego elementu podtynkowego?

Po sprawdzeniu częstotliwości na elemencie podtynkowym i na kontrolerze.

Czy Uzytkownik może zapisać jako domyslną temperaturę 44 st C w GROHE F-digital?

Nie, jest to niemożliwe. Po wyłączeniu baterii maksymalna domyślna temperatura zostanie zredukowana do 40 st C.

GROHE Ondus

Ile wyjść wody może funkcjonować jednocześnie w systemie prysznicowym Ondus?

3 sterowane w sposób elektroniczny. Jest jeszcze jedno dodatkowe wyjście wody, które może być sterowane dodatkowym zaworem odcinającym. Wszystkie wyjścia mogą funcjonować w tym samym czasie.

Które produkty GROHE Ondus® współpracują z zewnętrznym bezprzewodowym sterownikiem?

Dotyczy to wyłącznie baterii umywalkowych (ściennych lub montowanych na umywalce) z elektronicznym wyświetlaczem.

W jaki sposób są zasilane elektroniczne produkty GROHE Ondus?

Wszystkie produkty elektroniczne są zasilane za pomoca transformatora. Ten element jest zawsze wymagany i zamawiany osobno (nr kat 36078000).

Dlaczego GROHE Ondus® jest podświetlony na pomarańczowo?

Pasuje najlepiej do 4 kolorów powłok GROHE Ondus®. Ma dobry kontrast. Podświetlenie zielone lub niebieskie nie wyglądałoby tak okazale i byłoby mniej czytelne na czarnej podstawie.

Co oznacza kod serwisowy 145 w GROHE Ondus®?

Bateria nie jest podłączona, lub poziom jej energii jest zbyt niski. Wymień baterię i zrestartuj produkt.

Co oznacza kod serwisowy 33 w GROHE Ondus®?

Czujnik temperatury nie został podłączony. Sprawdź/wymień czujnik.

Co oznacza kod serwisowy 34 w GROHE Ondus®?

Temperatura wody ciepłej podawana na produkt jest zbyt wysoka, zmniejsz ją do 55 stopni. Sprawdź czy zawór zwrotny po stronie wody zimnej jest drożny/funkcjonuje prawidłowo. W innym razie skontaktuj się z GROHE.

Co oznaczają kody serwisowe 129,130,131 w GROHE Ondus®?

Te kody oznaczają problem z kalibracją silnika w skrzynce termostatycznej. Wyłącz zasilanie skrzynki, włącz je ponownie i pozostaw na co najmniej 2 minuty aby silnik miał możliwość się skalibrować. Włącz baterię. Jeśli kod widnieje cały czas - skontaktuj sie z GROHE.

Jak GROHE Ondus® pracuje z twardą wodą?

Baterie powinny być obsługiwane i czyszczone regularnie jak jakiekolwiek inne urządzenia łazienkowe.

Czy produkty elektroniczne GROHE Ondus® są zasilane z baterii czy z sieci?

Wszystkie produkty GROHE Ondus są zasilane z sieci. Produkty nie wyposażone w termostat posiadają baterie jako zasilanie awaryjne na wypadek przerwy zasilania. W takim przypadku funkcją baterii jest zamknięcie zaworów. Bateria nie może stanowić standardowego źródła zasilania produktu. Produkty z termostatem nie wymagają baterii dla automatycznego odcięcia przepływu wody. Bateria standardowo wystarcza na 12-20 godzin podtrzymania energii w razie awarii zasilania.

Jaki typ baterii jest używany w elektronicznych produktach GROHE Ondus® nie wyposażonych w termostat?

Jest to standardowa bateria Litowa 6V, typ CR-P2.

Czy jest możliwe zwiekszenie temperatury powyżej 46°C w bateriach GROHE F-digital i GROHE Ondus®?

Dla rozwiązań wannowych i prysznicowych maksymalna temperatura jest ograniczona do 46°C z przyczyn bezpieczeństwa i aprobat. Dla baterii umywalkowych i zlewozmywakowych temperatura może być zwiekszona do 56°C. Generalnie osiągnięcie temperatury maksymalnej jest zwizualizowane przez podświetlony pierścień.

Produkty do użytku publicznego

W jaki sposób działaja nasze produkty na podczerwień?

Aktywacja nastepuje wskutek odbicia promienia podczerwieni od użytkownika.

Czy podczerwień jest niebezpieczna?

Nie. Wysyłany promień jest całkowicie nieszkodliwy, a produkty pracują na niskim napięciu.

Czy można dokonywać zmian ustawień w bateriach na podczerwień?

Tak, w przypadku baterii Euroeco lub Eurosmart Cosmopolitan istnieje taka możliwość. Dokładne informacje o sposobie zmiany ustawień znajdują się w instrukcji obsługi.

Jak można zmienić czas wypływu w baterii Eurodisc SE?

Nacisnąć i przytrzymać przycisk baterii dopóki nie zacznie płynąć woda i trzymać go przyciśniętego do chwili gdy chcemy zatrzymać przepływ. Puścić przycisk i natychmiast przycisnąć go szybko dwa razy dal potwierdzenia nowego ustawienia. Bateria dla potwierdzenia przyjęcia nowych ustawień da sygnał krótkim wypływem wody.

Jak ustawić długi czas wypływu w baterii Eurodisc SE?

Nacisnąć i przytrzymać przycisk baterii dopóki nie zacznie płynąć woda i trzymać go przyciśniętego do chwili gdy chcemy zatrzymać przepływ. Puścić przycisk i natychmiast przycisnąć go szybko dwa razy dla zatwierdzenia nowego ustawienia. Bateria dla potwierdzenia przyjęcia nowych ustawień da sygnał krótkim wypływem wody. Nacisnąć ponownie szybko przycisk dwa razy - ustawiony czas wypływu jest zwiększony dziesięciokrotnie.

Jaki jest sposób na zablokowanie timera w baterii Eurodisc SE?

Należy przejść przez całą procedurę ustawiania czasu wypływu (zobacz "Jak można zmienić czas wypływu w baterii Eurodisc SE?"). Następnie po dokonaniu ustawień nacisnąć podwójnie po raz trzeci przycisk baterii.

Jak sprawdzić filtry w baterii Eurodisc SE?

Odciąć dopływ wody do baterii. Odkręcić dwie nakrętki mocujące z tyłu baterii oraz górną nakrętkę jeśli jest zamontowany przewód prysznicowy. Filtry znajdują się we wlotach do baterii. Wyjąć do płukania w razie gdy są zanieczyszczone.

W jaki sposób sprawdzić elektrozawór/ wymienić filtr w baterii Eurodisc SE?

Odciąć dopływ wody do baterii. Odkręcić wkret dociskowy na końcu zaślepki. Odłączyć kabel podłączony do elektrozaworu. Odkręcić kluczem imbusowym dwie śruby mocujące elektrozawór. Wyciągnąć elektrozawór. Po wyjęciu pojawi się filtr, który może być zdemontowany do czyszczenia. W celu montażu powtórzyć wszystkie kroki w odwrotnej kolejności.

Dlaczego woda nie płynie z baterii Eurodisc SE?

Sprawdzić baterię zasilająca i wymienić jeśli to konieczne. Sprawdzić izolację. Sprawdzić drożność filtra na elektrozaworze i w razie potrzeby wyczyścić. Sprawdzić funkcjonowanie elektrozaworu (po aktywacji przepływu słyszalne kliknięcie). Jeśli nie słychać klikniecia wymienić elektrozawór. Sprawdzić czy bateria nie jest w trybie instalacyjnym. Jesli tak - kliknąć dwukrotnie przyciskiem baterii.

Skąd wiadomo że bateria zasilająca w Eurodisc SE jest prawie wyczerpana?

Jest to sygnalizowane przez pulsujący strumień wody.

Dlaczego w baterii Eurodisc SE widać pulsujący strumień wody?

Bateria zasilająca jest prawie wyczerpana i należy ją wymienić.

Dlaczego nie można uzyskać odpowiedniej temperatury w baterii termostatycznej Eurodisc SE?

Należy sprawdzić kalibrację głowicy termostatycznej.

Czy GROHE oferuje baterie z samoczynnym wyłączaniem?

Tak, posiadamy w ofercie baterie czasowe, wszystkie serie baterii na podczerwień oraz serię Eurodisc SE.

Czy GROHE oferuje baterie bezdotykowe?

Tak, warunek ten spełniają wszystkie produkty na podczerwień.

Czy GROHE oferuje baterie uruchamiane za pomocą radaru?

Nie, ale posiadamy w ofercuie baterie uruchamianie na podczerwień.

Czy GROHE oferuje termostaty z pokrętłąmi wandaloodpornymi?

Tak. Niektóre produkty z serii Grohtherm 2000 Special posiadają pokrętła wandaloodporne.

Czy GROHE posiada w ofercie elektroniczne baterie lub prysznice?

Tak, posiadamy produkty z uruchamianiem na podczerwień.

Czy istnieje możliwość zamontowania bateri na podczerwień w prywatnych domach?

Tak. Posiadamy baterie na podczerwień także w bardzo atrakcyjnym designie - pasujące do nowoczesnych łazienek (Allure, Essence)

Czy można dokonywać zmian ustawień w bateriach na podczerwień?

Tak, w przypadku baterii Euroeco lub Eurosmart Cosmopolitan istnieje taka możliwość. Dokładne informacje o sposobie zmiany ustawień znajdują się w instrukcji obsługi.

Baterie umywalkowe

W jaki sposób mogę ograniczyć zużycie wody w baterii umywalkowej?

Są dwa sposoby na ograniczenie zużycia wody przez baterię umywalkową. Pierwszy polega na ograniczeniu wychylenia uchwytu baterii. Wykonuje się to poprzez zdemontowanie uchwytu baterii, a następnie za pomocą klucza imbusowego 2,5mm wkręceniu śruby znajdującej się w trzpieniu głowicy baterii. Innym sposobem jest wymiana perlatora baterii na perlator o zmniejszonym przepływie.

Czy są dostępne baterie umywalkowe z podłączeniem za pomocą giętkich węży przyłączeniowych?

Tak, wiele serii jest dostępnych z tym rodzajem podłączenia.

Czy mogę ograniczyć temperaturę w bateriach jednouchwytowych?

Tak, należy użyć mechanicznego ogranicznika temperatury 46375 dla głowic 35mm lub 46308 dla głowic 46/56mm. Należy pamiętać że pomimo ograniczenia bateria nie ma właściwości termostatu. Można to jednak osiągnąć poprzez zainstalowanie na przyłączu elementu termostatycznego Grohetherm Micro 34023000

Czy GROHE oferuje wysokie baterie do umywalek nablatowych?

Tak, istnieje wiele opcji spełniających ten warunek.

Czy GROHE oferuje baterie umywalkowe z wyciąganą wylewką?

Tak, są dostepne w seriach Europlus i Chiara.

Podczas zamykania baterii słysze hałas.

Hałas słyszany podczas zamykania baterii pochodzi z rur. Jest to nazywane uderzeniem hydraulicznym. Można mu zapobiegać poprzez zwiększenie liczby połączeń pomiędzy systemem rur a ścianą.

Woda wypływająca z baterii jest w białym kolorze.

Przyczyną tego jest fakt, że woda wypływając uderza w wewnętrzne ściany baterii. Woda zawiera także powietrze, które oddziela się podczas uderzania w wewnętrzne ścianki baterii. Należy poczekać kilka sekund i powietrze zniknie.

Bateria przecieka.

Baterie jednouchwytowe:
Mogło dojść do zanieczyszczenia głowicy baterii kawałkami brudu z rur. W takim przypadku należy kilkukrotnie otworzyć i zamknąć baterię. Jeśli to nie pomoże należy wymienić głowicę (numer części nadrukowany na zużytej głowicy).

Baterie dwupokrętłowe:
W głowicach baterii dwupokrętłowych znajdują się dwa dyski ceramiczne. Objaw wskazuje na dostanie się brudu pomiędzy powierzchnie dysków. Należy wymienić głowice.

W obydwu przypadkach do dokonania wymiany można skorzystać z usług sieci serwisowej GROHE.

Czy GROHE posiada w ofercie korek odpływowy z systemem Click?

Tak, ma on numer katalogowy 28918000.

Czy GROHE posiada w ofercie system odpływowy z korkiem obrotowym?

Nie. Posiadamy jednak system odpklywowy z korkiem w systemie Click - nr kat 28918000.

Co to jest ogranicznik temperatrury?

Ogranicznik temperatury jest mechanicznym urządzeniem zapobiegającym przekręceniu uchwytu baterii zbyt mocno w kierunku wody ciepłej co zapobiega oparzeniom przy w miarę stałym ciśnieniu wody w sieci. Jeżeli wahania ciśnienia są zbyt duże właściwszym rozwiązaniem może być zastosowanie termostatu Grohtherm Micro.

Po zabudowaniu baterii podtynkowej Rapido T i odkręceniu zaworów doprowadzających woda płynie nieprzerwanie i nie można jej odciąć.

Bateria została zamontowana w nieprawidłowy sposób. Dolne wyjście wody nie posiada odcięcia i zawsze do jego użycia należy stosować dodatkowy zawór odcinający (informacja o tym znajduje się w instrukcji montażu). Problem do rozwiazania przez instalatora.

Z jakiego materału są wykonane wężyki w baterii?

PEX. Jest to materiał dopuszczony do kontaktu z wodą pitną. Jest także używany w przemyśle spożywczym.

Termostaty/baterie prysznicowe

Jakie są zalety baterii termostatycznej z systemem GROHE CoolTouch?

GROHE CoolTouch® zapewnia chłodna powierzchnię baterii termostatycznej co gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania.Bateria jest również łatwiejsza do czyszczenia ponieważ osady wapienne nie wysychają szybko na jej powłoce.

Jak mogę zmniejszyć zużycie wody w baterii termostatycznej?

Wszystkie baterie termostatyczne posiadają przycisk pozwalający zaoszczędzić do 50% zużycia wody.

Jakie sa różnice pomiędzy standardową baterią mieszaczową a baterią termostatyczną?

Bateria termostatyczna reaguje na zmiany ciśnienia wody w sieci i sprawia że wypływająca woda zawsze ma tą samoą temperaturę. Ponadto nowsze baterie termostatyczne GROHE posiadają funkcję CoolTouch®, więc ich powierzchnia nigdy nie będzie cieplejsza niż temperatura wody wypływającej.

Jakie jest minimalne ciśnienie wymagane dla standardowych baterii wannowych/prysznicowych?

1 bar (ciśnienie dynamiczne).

Jakie jest minimalne ciśnienie wymagane dla niskocisnieniowych baterii wannowych/prysznicowych?

0,2 bar (ciśnienie dynamiczne)

Czy ścienna bateria wannowa/prysznicowa może być zamontowana na brzegu wanny?

Tak. W tym celu należy użyc przyłączy kątowych 18121000, 18978000 lub 18066000.

Jaki jest rozstaw przyłączy w bateriach wannowych/prysznicowych?

dla standardowych przyłączy "s" rozstaw wynosi 150mm +/- 25mm regulacji.

Dlaczego temperastura wody w baterii prysznicowej zmienia się czasem od bardzo zimnej do bardzo gorącej?

Dla baterii termostatycznych najbardziej prawdopodobną przyczyną jest zbyt wysoka temperatura wody po stronie źródłą wody gorącej (powyżej 60C). W takim przypadku należy obniżyć temperaturę wody po stronie źródła. Dla baterii nie wyposażonych w termostat przyczyną gwałtownych zmian temperatury wody jest równoczesny rozbiór wody przez inne urządzenia. Aby zredukować powstały efekt oraz wyeliminować ryzyko poparzenia należy zastosować na źródle wody ciepłej zawór termostatyczny, który ustabilizuje temperaturę.

Czym jest termostat?

Termostat zapewnia temperaturę wody dokłanie taką jak ustawił użytkownik. Dzięki temu branie prysznica jest bezpieczne i komfortowe.

W jaki sposób działa termostat?

Bateria termostatyczna reguluje proporcję pomiędzy wodą zimną a ciepłą. Reaguje błyskawicznie na jakiekolwiek zmiany parametrów zasilania w wodę zapewniając uzyskanie żądanej temperatury.

Jakie są korzyści z korzystania z termostatów GROHE?

Żądana temperatura jest uzyskana w ułamku sekundy i pozostaje stała więc ryzyko poparzenia jest wyeliminowane. Termostaty GROHE są ponadto wyposażone w szereg przyjaznych technoogii takich jak GROHE Turbostat® i GROHE CoolTouch® , oraz przycisk SafeStop dla ochrony dzieci przed przypadkowym zwiekszeniem temperatury i poparzeniem.

Wydajność mojego termostatu zmalała, dlaczego?

Głowica termostatyczna uległą zakamienieniu. Należy wymienić głowicę termostatyczną oraz wyczyścić/wymienić filtry na przyłączach wody.

Jak mogę skalibrować mój termostat?

Zdemontuj pokrętło temperatury. Włącz pełen przepływ baterii. Przygotuj termometr - mierząc ciągle temperaturę wypływającej przeprowadź regulację kręcąc głowicą termostatyczną aż do uzyskania temperatury 38C, poczekaj 10-20 sekund aż temperatura się ustabilizuje. Zamontuj pokrętło temperatury zgrywając oznaczenie na pokrętle z oznaczeniem 38C na korpusie baterii.

Jaki jest zakres ciśnienia roboczego dla baterii Grohtherm 1000?

1.0-5.0 bar ciśnienia dynamicznego

Jaki jest zakres ciśnienia roboczego dla baterii Grohtherm 2000?

1.0-5.0 bar ciśnienia dynamicznego

Jaka jest głębokość instalacji dla baterii Rapido T?

Głębokość zabudowy wynosi 70-95 mm.

Podczas napełniania wanny temperatura wody powoli spada.

Sprawdź z instalatorem źródło wody ciepłej lub podgrzewacz. Ten objaw nie ma nic wspólnego z baterią.

Nasz termostat wydaje świszczący dźwięk podczas użycia.

Możliwe jest że woda wytworzyła niewielką warstwę kamienia na głowicy termostatycznej co generuje ten rodzaj hałasu. Proszę sprawdzić filtry na przyłączach wody i w razie zabrudzenia wypłukać. W razie nie ustąpienia objawów proszę o kontakt z serwisem GROHE.

Nasz termostat wydaje buczący dźwięk podczas użycia.

Proszę sprawdzić filtry pomiędzy przyłączami i baterią. Jeśli na filtrach nie osadził się brud, proszę także zdemontować zawory zwrotne w celu ich wyczyszczenia. W razie nie ustąpienia objawów proszę o kontakt z serwisem GROHE.

Czym jest Grohtherm Micro?

Grohtherm Micro to mały termostat który można zamontować na przyłączu baterii umywalkowej. Dzięki temu otrzymamy baterię umywalkową w której temperatura wody ciepłej jest zredukowana do bezpiecznego poziomu.

Jeśli ciśnienie na wlocie do baterii przekracza 5.0 bar co powinienem zrobić?

Zastosuj zawór redukcyjny ciśnienia.

Czy GROHE oferuje mocowane na przyłączach zawory termostatyczne?

Tak. Grohtherm Micro 34023000+47533000, lub Automatic 2000 Special 34309000

Dlaczgo temperatura wody pod moim prysznicem jest niewystarczająco gorąca?

Proszę sprawdzić filtry oraz zawór zwrotny na przyłączu wody ciepłej. Jeśli są wolne od zanieczyszczeń a zawór nie jest zablokowany może okazać się konieczna wymiana głowicy termostatycznej. Sprawdź także że temperatura dopływającej wody gorącej jest wystarczająco wysoka.

Dlaczgo temperatura wody pod moim prysznicem jest zbyt gorąca?

Możliwe że głowica termostatyczna została skalibrowana na temperaturę wyższą niż standardowo. Należy skalibrować głowicę postępując zgodnie z instrukcją. Sprawdź także czy zawór zwrotny na przyłączu wody zimnej nie został zablokowany i wskutek tego nie ogranicza dopływu wody zimnej.

Dlaczego nie mogę odciąć przepływu w prysznicu?

Prawdopodobna usterka głowicy. Sprawdzić/oczyścić/wymienić głowicę. Sprawdź czy do zasilania prysznica nie zostało użyte dolne wyjście z baterii termostatycznej i czy został zainstalowany dodatkowy zawór odcinający. Jeśli nie - zainstalować dodatkowy zawór odcinający lub przełaczyć urządzenie na górne wyjście podtynkowej baterii termostatycznej. Dolne wyjscie zaślepić.

Gdzie są zlokalizowane filtry w mojej baterii prysznicowej?

Filtry są umieszczone w przyłączach baterii prysznicowej oraz na wlocie do deszczownicy/słuchawki prysznicowej.

Jak mogę rozwiązać problem przepływu zwrotnego pomiędzy przyłaczami w baterii?

Ten przypadek jest spowodowany dużą różnicą ciśnień pomiędzy przyłączami wody ciepłej i zimnej. Jeżeli różnica jest zbyt duża (np.. Na jednym przyłączu 5 bar, na drugim 0,5 bar) może okazać się konieczne zastosowanie zaworu redukcyjnego na przyłączu o wyższym ciśnieniu. Jeśli ciśnienia są w miarę wyrównane to prawdopodobną przyczyną są uszkodzone zawory zwrotne i należy je wymienić.

Jaki jest najbezpieczniejszy w użyciu typ baterii prysznicowej?

Jakakolwiek bateria termostatyczna, np. Grohtherm 3000 Cosmopolitan.

Ile wyjść wody jest dostępnych w baterii termostatycznej Rapido T?

Trzy. Górne lewe wyjście jest dedykowane do wylewki wannowej, górne prawe wyjście do obsługi prysznica. Użycie dolnego wyjścia wymaga zastosowania oddzielnego zaworu odcinającego. Dolne wyjście może działać rownolegle z którymkolwiek z górnych wyjść.

Jaki jest rozmiar przyłączy w bateriach Rapido?

Wszystkie przyłącza są z gwintem wewnętrznym 1/2"

Gdy próbuję zainstalować elementy zewnętrzne do baterii Rapido śruby mają niewystarczającą długość.

Element podtynkowy został zamontowany zbyt głęboko. W takich przypadkach GROHE posiada w ofercie dodatkowe zestawy przedłużające do różnych konfiguracji produktu. Numery katalogowe znajdują się w instrukcji obsługi.

Jakie jest minimalne wymagane ciśnienie wody?

Minimalne wymagane ciśnienie wody to 1 bar na przyłączu wody zimnej i ciepłej.

Jaka jest minimalna głębokość zabudowy podtynkowych zaworów odcinających?

35mm

Prysznice

Słaby przepływ z deszczownicy.

Sprawdź filtry wlotowe/głowicę baterii prysznicowej na potencjalne zanieszczenia. Wielkość przepływu jest zależna od wielkości ciśnienia i typu systemu zasilającego w wodę. Zwróć uwagę, że podgrzewacze przepływowe generują wysokie ciśnienie, ale mały przepływ.

Woda wypływa nieprzerwanie z deszczownicy.

Dla podtynkowej baterii termostatycznej sprawdź czy dezczownica nie została podłączona do dolnego wyjścia. Jeśli tak, należy je zaślepić i przepiąć opdłączenie pod jedno z górnych wyjść. Sprawdzić głowicę pod kątem zanieczyszczeń i wypłukać. W AquaDimmerze sprawdzić czy podczas montażu nie zostały uszkodzone nóżki stabilizujące. Jeśli tak - wymienić AquaDimmer.

Dlaczego z prysznica nie leci woda?

Sprawdź czy woda dopływa do baterii i przyłącza nie są zablokowane. Sprawdź drożność zaworó zwrotnych. Możliwe jest także uszkodzenie elementu kontroli przepływu w baterii. Sprawdź instalację lub skontaktuj się z serwisem GROHE.

Dlaczego woda kapie z deszczownicy?

Jeśli woda kapie w sposób ciągły może się okazać, że głowica przepuszcza wodę. Jeśli ma to miejsce w ciągu 5 lat od daty zakupu głowica może być wymieniona nieodpłatnie w ramach gwarancji pod warunkiem okazania dowodu zakupu.Jeśli kapanie trwa od 30 sekund do minuty to jest to wyłącznie woda pozostała w deszczownicy po odcięciu przepływu a produkt jest sprawny.

Czy można zamontować panel Aquatower w narożu?

Tak. Można użyć 27203 lub 27027 które są przeznaczone do montażu narożnego. 27017 może być zamontowane w narożu za pomocą zestawu do przezbrojenia 45134, a 27015 za pomocą zestawu 45093.

Jakie są minimalne wartości ciśnienia roboczego?

1-5 bar ciśnienia dynamicznego. Maksymalna różnica ciśnień 5:1.

Jaka jest maksymalna ilość dyszy bocznych?

Maksymalnie 3 dysze na 1 wyjście wody. Prosimy sprawdzić czy system zasilający jest w stanie dostarczyć odpowiednią ilość wody. Dla kotłów dwufunkcyjnych zalecamy nie więcej niż 2 dysze boczne.

Jakie serie paneli prysznicowych są dostępne?

Aquatower 1000, 2000, 3000.

Czy dostępne są deszczownice z funkcją oszczędzania wody?

Tak, prosimy sprawdzić naszą serię produktów GROHE EcoJoy™ w której dostępne są różne style i rodzaje strumieni prysznicy górnych.

Czy mogę ograniczyć zużycie wody w już posiadanym prysznicu?

Tak. Możliwe jest zamontowanie ogranicznika przepływu. Prosimy o kontakt z GROHE w celu uzyskania szczegółów.

Jakie są dostępne długości drążków prysznicowych?

600, 900 & 1150mm

Dlaczego strumień płynący z prysznica jest niższy od oczekiwanego?

Na ograniczenie wielkości strumienia ma wpływ szereg czyników. Zaliczają się do nich między innymi: standardowa bateria zamontowana w systemie niskociśnieniowym, blokada rurociągów, niskie ciśnienie na przyłączach. W wielu prysznicach istnieje możliwość zdemontowania ograniczników przepływu. Trzeba jednak mieć świadomość, że niektóre prysznice nigdy nie będą pracować w systemach niskociśnieniowych.

Co należy zrobić w przypadku, gdy wąż prysznicowy uległ rozwarstwieniu?

Prosimy o kontakt z GROHE. Wymienimy produkt na nowy o ile znajduje się w okresie gwarancji. Dla dokonania wymiany niezbędne jest okazanie ważnego dowodu zakupu.

Jak mogę zatrzymać uchwyt prysznica osuwający się po drążku?

Należy go docisnąć poprzez dokręcenie pokrętła znajdującego się z boku uchwytu.

Jakie występują rodzaje strumieni prysznicowych?

Strumień normalny, strumień Jet, strumień Rain, strumień Massage (pulsujący), strumień Champagne (napowietrzony), strumień Pure (strumień napełniający używany tylko w serii Rainshower)

Co to jest Rainshower?

Jest to seria deszczownic, prysznicy ręcznych i systemów prysznicowych zapewniających pierwszorzedną wydajność i design.

Jakie są dostępne średnice prysznicy Rainshower?

500mm, 400mm, 310mm, 210mm, 190mm, 160mm, 145mm, 130mm, 100mm

Jakie jest zużycie wody deszczownicy GROHE Rainshower Jumbo?

3.0 bar - 22 litry/min, 2.0 bar - 18 litry/min, 1.0 bar - 13 litry/min

Prysznic wydaje grzechoczacy dźwiek gdy się nim potrząśnie?

W niektórych prysznicach jest zainstalowana kulka dla zmieszania wody z powietrzem. Podczas potrząsania słychać właśnie tą kulkę.

Ze słuchawki prysznicowej kapie po skończeniu kapieli.

Jest to całkowicie normalne zjawisko. Kapanie jest spowodowane opróżnianiem się słuchawki z wody pozostałej po zakończeniu prysznica.

W porównaniu z moją starą słuchawką prysznicową z nowej słuchawki płynie zdecydowanie mniej wody.

Możliwe że nowy produkt jest wyposażony w funkcję oszczdzania wody. Jeśli chcesz zwiekszyć wielkość przepływu można to uzyskać przez zdemontowanie ogranicznika przepływu, który znajduje się we wlocie słuchawki. Oczywiście zdemontowanie ogranicznika będzie mieć negatywny wpływ na wysokość rachunków za wodę.

Za pomocą jakich środków mogę wyczyścić moją baterię?

Do czyszczenia armatury nie wolno używać szorstkich gąbek lub preparatów przeznaczonych do szorowania (zawierających materiały ścierne), gdyż może to spowodować zmatowienie lub porysowanie powierzchni armatury. Nie wolno także stosować środków do czyszczenia zawierających rozpuszczalniki lub kwasy mineralne, środków do usuwania osadów wapniowo-magnezowych, octu spożywczego, płynów zawierających kwas octowy oraz preparatów przeznaczonych jedynie do ceramiki sanitarnej. Tego typu środki chemiczne powodują zmatowienie lub ściemnienie powłoki chromowej, a przy dłuższym kontakcie bez dokładnego spłukania doprowadzić mogą do miejscowego lub całkowitego wytrawienia powłoki.Ponieważ receptury środków dostępnych w handlu podlegają częstym zmianom, nie możemy zagwarantować, że zapewnią one właściwą pielęgnację powierzchni armatury. W razie wątpliwości należy taki środek najpierw wypróbować na niewidocznym miejscu armatury. Najlepszym sposobem codziennej pielęgnacji jest czyszczenie powierzchni przy użyciu wilgotnej ściereczki i mydła. Powierzchnię należy następnie spłukać wodą i wytrzeć do sucha - zapobiega to gromadzeniu się osadów wapniowych. Jeżeli pomimo to osady te będą zbierać się na powierzchni, to proponujemy użycie naszego firmowego preparatu o nazwie "GrohClean", którego specjalnie dobrany skład chemiczny zapewnia właściwą pielęgnację armatur. Płyn do czyszczenia "GrohClean" są do nabycia u naszych Dystrybutorów

Czy prysznice GROHE wystepują także w innych kolorach niż chrom?

Jako uzupełnienie oferty kolorystycznej prysznice GROHE Rainshower® Collection występują w szerokiej palecie barw umożliwiając dopasowanie prysznica do indywidualnego stylu.

Jak mogę usunąć osady wapienne z głowicy prysznicowej?

Wszystkie nasze prysznice sa wyposażone w funkcję SpeedClean. Dysze są wykonane z elastycznego materiału - jedno pociągnięcie palcem po dyszach spowoduje wykruszenie ewentualnych osadów wapnia i usunięcie go z głowicy prysznica.

Jaka jest różnica pomiedzy standardową głowicą prysznicową a głowicą wyposażoną w funkcję oszczędzania wody?

Głowica prysznicowa jest wyposażona w funkcję oszczędzania wody pozwalającą na ograniczenie zużycia bez wpływu na komfort. System DreamSpray zapewnia równomierne rozrowadzenie wody do wszystkich dysz.

Jak mogę zmierzyć zużycie wody przez prysznic?

Dobrym narzędziem jest wiadro z podziałką. Napełniaj je z prysznica przez minutę - wskazanie na podziałce będzie bardzo dobrym przybliżeniem rzeczywistego zuzycia wody.

Temperatura wody podczas brania prysznica ulega zmianom.

Należy zweryfikować czy źródłem wody ciepłej nie jest kocioł dwufunkcyjny. Połączenie go z termostatem i prysznicem z funkcją oszczędzania wody generuje dodatkowy opór. Należy sprawdzić czy temperatura zmienia się przy przepływie przez słuchawkę prysznicową. Jeśli tak się dzieje należy zdemontować ogranicznik przepływu - znajduje się on w miejscu połączenia węża prysznicowego ze słuchawką. Należy się także upewnić że uruchomiony przepływ jest maksymalny (przejście blokady EcoButton w baterii).

Przełącznik nie przełącza wody na jedno z wyjść.

Należy zdemontować przełącznik Aquadimmer i sprawdzić czy trzpienie montażowe u dołu przełącznika nie są uszkodzone. W razie uszkodzenia wymienić przełącznik.

Jakie punkty montażowe są dostępne w Bateriach podtynkowych Rapido?

12 punktów montażowych do montazu czołowego (na scianie) plus 4 punkty montażowe do montażu w ściance szkieletowej.

Zakupiłem baterię Rapido T i w zestawie nie było elementu włączającego/ odcinającego wodę.

Rapido T jest rozwiązaniem uniwersalnym więc element funkcyjny (głowica lub Aquadimmer) jest dostarczany razem z elementem zewnętrznym.

Systemy sanitarne

Czy mogę obsługiwać mój pisuar w sposób bezdotykowy, np. za pomocą podczerwieni?

Tak, posiadamy rozwiazania zarówno wykorzystujące podczerwień jak i radar. Aby uzyskać więcej informacji skontaktuj się z GROHE.

Czy GROHE oferuje pisuary bezwodne?

Nie.

Jakie rodzaje systemów spłukujących są w ofercie GROHE?

Oferujemy systemy spłukujące o różnych wysokościach, ze spłukiwaniem od frontu lub od góry, z pojedynczym lub podwójnym spłukiwaniem.

Co jest przyczyną faktu, że aby spłukać wodę muszę trzymać wciśnięty przycisk?

Możliwe że mieszek w zaworze spłukującym uległ uszkodzeniu. Drugą prawdopodobna przyczyną może być wada przycisku spłukującego.

Co zrobić jeśli woda przelewa się przez przelew w zaworze spłukującym?

Należy sprawdzić czy membrana w zaworze napełniającym nie uległa uszkodzeniu lub czy nie jest zanieczyszczona.

Mój stary zawór spłukujący ma dwa wężyki pneumatyczne, a nowy tylko jeden wężyk.

Stare zawory spłukujące 42774000 i 42253000 miały po dwa wężyki pneumatyczne, w nowym zaworze AV1 funkcje realizowane są za pomocą jednego wężyka. Dla współpracy z nowym zaworem konieczna jest także wymiana przycisku spłukującego.

Czy mogę obsługiwać moje WC w sposób bezdotykowy, np. za pomocą podczerwieni?

Tak, w spłuczkach GD2 możliwe jest zastosowanie spłukiwania na podczerwień.

Czy mogę przedłużyć wężyki pneumatyczne do mojego przycisku WC?

Maksymalna długość wężyka to 1,5. Nie zalecamy przekraczania tej wartości ze względu na objętość powietrza wewnątrz wężyka.

Jakie jest minimalne ciśnienie pracy zaworu napełniającego?

0,2 bar. Jeżeli ciśnienie w sieci jest niższe niż 1 bar zalecamy zdemontowanie niebieskiego ogranicznika w zaworze dla zredukowania czasu napełniania spłuczki.

How do I isolate the water to my cistern?

For Adagio, an isolation valve should be fitted before the inlet to the cistern to facilitate isolation. All other cisterns have an isolation valve inside the cistern.

Jaka jest opcja zamontowania WC pod oknem?

Jest to zależne od dostepnego miejsca, jednak jeżeli warunki na to pozwalają zalecamy użycie stelaża Rapid SL o wysokości 0,82m.

Zbiornik hałasuje podczas napełnainia.

Sprawdź czy uszczelka zaworu spłukującego nie uległa zniszczeniu i czy nie nastąpiło zablokowanie. Należy także zweryfikować czy zawór napełniający jest prawidłowo zamontowany. Dla poprawy sytuacji można dokonać regulacji ciśnienia przymykając lub otwierając zawór kątowy na wlocie do spłuczki.

Czerwona dioda w elektronice miga w sposób ciągły.

Jednosta jest w trybie ustawień. Należy odłączyć napięcie zasilania na co najmniej 5 sekund, a następnie podłączyć je ponownie. Nie stawać w obszarze detekcji czujników przez co najmniej 3 minuty - system się kalibruje.

Czujnik w elektronice działa sporadycznie lub nie działa wcale.

Zresetowac do ustawień fabrycznych i przetestować. Jeśłi to nie pomoże zdemontować serwo i przetestować jego działanie poza zbiornikiem. Jeśli działa poprawnie sprawdzić instalację wewnątrz spłuczki, w innym razie wymienić serwo.

Co zrobić jeśli klawisz w przycisku WC zacina się?

Sprawdź czy zawór spłukujący po spłukaniu wraca do swojej pozycji. Jeśli nie - blokuje on klawicz przed powrotem do właściwej pozycji.

Co zrobić jeśli zbiornik nie dostarcza pełnego przepływu?

Jeśli jest to nowa instalacja należy zweryfikować czy została usunięta blokada transportowa, lub czy zawór spłukujący nie haczy o zaczep zaworu napełniającego lub wężyk zasilający. Sprawdź czy zawór spłukujący jest ustawiony na spłukiwanie 6/3 litra. Sprawdź pływak zaworu napełniającego i ustaw go w położeniu umożliwiającym napełnienie do linii 6 litrów. Jeśli dla uzyskania spłukania potrzebne jest przytrzymanie przycisku wówczas zawór spłukujący jest uszkodzony.

Czy mogę wymienić zawór spłukujący 2-wężykoway na 1-wężykowy?

Tak, taka zmiana jest możliwa - konieczna jednak będzie wymiana również przycisku spłukującego.

Zbiornik napełnia się bardzo powoli.

Proszę sprawdzić czy nie ma zanieczyszczenia w zaworze napełniającym. W przypadku niskiego ciśnienia w sieci należy usunąć z zaworu napełniającego niebieski spiralny ogranicznik.

Jaka jest różnica pomiędzy spłukiwaniem pojedynczym i podwójnym?

Pojedyncze spłukiwanie oznacza, że dodyspozycji jest wyłacznie jedna (6l) objetość spłukiwania. Przy spłukiwaniu podwójnym wystepuje możliwość wyboru pomiędzy dużym spłukiwaniem (6l) a małym spłukiwaniem (3l), co daje opcję oszczędzania wody.

Jak długo powinien się napełniać zbiornik?

Jest to zależne od ciśnienia wody - średnio około 30 sekund.

Czy w spłuczkach GROHE jest możliwe uzyskanie spłukiwania 4,5litra?

Tak, zawór AV1 daje taką mozliwość.

Czy jest możliwe zainstalowanie stelaża w narożu?

Tak, wszystkie ramy w naszych stelażach mogą być zamontowane w narożu. W tym celu należy użyć zaczepów 38562000.

Jakie są dostępne wysokości ram stelaży?

0.82m, 1.0m and 1.13m

Nie mogę zamococwać ramy stelaża do ściany.

Konieczne jest uzycie kątowników 3855800M.

Nie mogę zamontować ceramiki WC na ramie stelaża.

Otwory pod szpilki mocujące w ceramice powinny mieć rozstaw 180 lub 230mm (standard). Jeśli rozstaw pomiędzy osiami rury napływowej i odpływowej jest inny niż 135mm użyj innej cermiki WC, która spełnia ten warunek.

Jakie jest maksymalne obciażenie statyczne ramy stelaża Rapid SL do WC?

400 kg

Czuy mogę zwiekszyć dystans pomiędzy ramą stelaża WC a ścianą?

Tak - w tym celu można użyć szpilek przedłużających 37563 dla zwiększenia dystansu do maksymalnie 330mm.

Zawór spłukujący w stelażu Rapid SL przepuszcza wodę cały czas po instalacji.

Wyjmij zawór spłukujący i wyczyść znajdujące się pod spodem uszczelki. Sprawdź także gniazdo zaworu spłukującego w dolnej części zbiornika.

Zawór napełniający przepuszcza cały czas wodę pomimo że zbiornik jest pełny.

Najprawdopodobniej membrana wewnątrz zaworu napełniającego jest zatkana przez brud. Należy zdemontować zawór napełniający oraz odkręcić i przepłukać membranę.

Co można zrobić jeśli ilość wody wypływająca ze zbiornika jest niewystarczająca do spłukania zawartości muszli?

W niektórych przypadkach możliwe jest zwiększenie objetości wody do spłukania do 9 litrów. W tym celu należy postępować zgodnie z intrukcją montażu produktu.

Baterie kuchenne

Czy GROHE posiada rozwiazania dla otwartych term bezciśnieniowych?

Tak, posiadamy taka opcję dla baterii kuchennych.

Posiadam baterię kuchenną z wyciąganą wylewką, obecnie leci z niej mało wody. Na początku, tuż po montażu było zdecydowanie lepiej!

Pomiędzy słuchawką a wężem jest zainstalowany mały filtr i uległ on prawdopodobnie zanieczyczeniu. Należy go zdemontować i przepłukać.

How can the mains water supply pressure be tested?

You can measure the bar pressure from your kitchen tap as the cold is fed directly from the incoming mains supply.

Is the Minta Touch technology battery- or powerpack-operated?

The Minta Touch is battery-operated.

How often must the battery be changed?

This depends on how often you use the Minta Touch. The battery is very durable, so can be changed just every two to four years.

How can I tell when the battery needs replacing?

Around six weeks before, the water-flow will pulsate three times. When the battery is completely empty or depleted, the EasyTouch function will no longer work. However, the fitting still works, using the manual lever.

Can I still use the fitting if the battery is completely empty?

Of course. By using the mechanical lever function.

How can I regulate the temperature and the waterflow?

This can also be done with the mechanical lever function.

What temperature and waterflow intensity can I expect with the EasyTouch function?

EasyTouch allows only cold water to be activated. The intensity depends on the pre-setting of the mechanical operating lever.

Can I also activate the EasyTouch function with clothing, for example?

No, Minta Touch reacts only to skin contact. However, moist dishcloths held near the base or spout can activate EasyTouch.

How do I clean the fitting?

Quite simply – with a dry cloth. You can even clean it with a wet cloth, safe in the knowledge that rubber gloves won´t activate EasyTouch. Just switch on the cleaning mode in the control unit, which should be stored in an accessible place.

Does the fitting also work under extreme climatic conditions?

Certainly. Even at temperatures of up to 40 degrees centigrade, with air humidity of up to 80%, the Minta Touch remains perfectly functional.

GROHE Blue

Czy można uzyskać z baterii wodę schłodzoną?

Tak, taką funkcję oferuje system kuchenny GROHE Blue® Chilled and Sparkling.

Czy można uzyskać z baterii wodę gazowaną?

Tak, taką funkcję oferuje system kuchenny GROHE Blue® Chilled and Sparkling.

Kiedy należy wymienić w baterii filtr?

Dioda LED zamontowana w lewym pokrętle daje wskazanie o pozostałej objetości filtra:
Ciagłe niebieskie światło - powyżej 10% pozostałej objętości.
Migające niebieskie światło - mniej niż 10% pozostałej objetości (należy zamówić nowy filtr)
Migające żółte światło - mniej niż 1% pozostałej objętości, filtr do wymiany.

Jakie są dostępne wielkości filtrów?

Dostępne są 3 wielkości filtrów: 600 litrów (40404000), 1500 litrów (40430000), 3000 litrów (40412000).

Czy filtry różnych rozmiarów mogą być montowane zamiennie?

Tak, filtry posiadają te same przyłącza.

Czy przed wymiana filtra należy odciąć dopływ wody?

Nie. W głowicy filtra znajdują się zawory odcinające, które w momencie zdemontowania filtra automatycznie odcinają dopływ wody.

Jakie są różnice i główne zalety filtra GROHE Blue® w porównaniu z innymi markami?

Główna przewaga polega na zastosowaniu filtra wymiany jonowej, który redukuje twardość wody i wiąże zawarte w wodzie metale ciężkie. Większość konkurencyjnych filtrów posiada wyłącznie filtr z aktywnym węglem usuwający chlor.

Czy woda przefiltrowana wchodzi w kontakt z niefiltrowaną?

Nie. Wewnątrz wylewki poprowadzone są dwa niezależne kanały wodne. Wylot wody przefiltrowanej jest nieznacznie dłuższy od wylotu wody użytkowej co zapewnia brak nieszania się obu strumieni.

Czy dla pracy urządzenia niezbędne jest źródło energii elektrycznej?

Zasilanie jest niezbędne dla układu elektronicznego kontrolującego wskaźnik przepływu w pokrętle baterii. W przypadku odcięcia zasilania bateria będzie w dalszym ciągu funkcjonować (bez pomiaru przepływu).

Czy filtr podlega recyklingowi?

Tak, może być utylizowany jak standardowy plastik.

Gdzie powinnien być zainstalowany układ elektroniczny?

Układ elektroniczny powinien być zainstalowany pod zlewem w obszarze najmniej narażonym na uszkodzenia. Uszkodzenie elektroniki może wpłynać na dokładność wskazania zużycia filtra.

Jakie powłoki są dostepne dla baterii GROHE Blue?

Chrom (koncówka 000) oraz Super Steel (DC0)

Czy karafka GROHE Blue jest dostępna w sprzedaży?

Tak, jest dostępna pod numerem katalogowym 40405000

Jakie funkcje posiada GROHE Blue® Chilled & Sparkling?

GROHE Blue® Chilled & Sparkling dostarcza następujące rodzaje wody: 1 - woda schłodzona, niegazowana, 2 - woda schłodzona, lekko gazowana, 3 - woda gazowana.

Co zawiera zestaw startowy GROHE Blue® Pure?

Zestaw zawiera baterię, filtr, głowicę filtra i szklaną karafkę.

Co zawiera zestaw startowy GROHE Blue® Chilled & Sparkling?

Zestaw zawiera baterię, filtr, głowicę filtra, chłodziarke z saturatorem, butlę CO2 425g, szklaną karafkę i dwa adaptery - do butli CO2 425g oraz 2kg.

Jakie sa objętości i wydajność butli CO2?

butla 425g = 70litrów wody gazowanej, butla 2kg = 350 litró wody gazowanej

Czy ciśnienie wody może rozsadzić filtr?

Tak. Filtr posiada dopuszczenie do 8,6bar. W przypadku ciśnienia w sieci powyżej 5 bar musi być zastosowany zawór redukcyjny ciśnienia.

Jak działa filtr?

1. wstepny filtr mechaniczny dla usunięcia z wody zgrubnych zanieczyszczeń.
2. Filtr wymiany jonowej redukujący twardość wody i wiążący metale ciężkie mogące występować w wodzie. Filtr wymiany jonowej może być dostosowany do lokalnej twardości wody.
3. filtr z węglem aktywnym usuwa substancje pogarszające smak i zapach wody (chlor i zanieczyszczenia organiczne)
4. drobny filtr mechaniczny usuwa cząstki stałe większe niż 10 µm.

W jaki sposób system rozpoznaje moment w którym przepłynęło przez filtr 600 litrów skoro warunki przepływu mogą się miedzy sobą różnić?

Elektronika jest dostosowywana do lokalnego przepływu na etapie instalacji produktu.

Czy mogę dostosować filtr do róznej twardości wody?

Tak, w głowicy filtra znajduje się śruba regulacyjna. Dla uzyskania precyzyjnych danych o twardości wody można skontaktować się z lokalnym dostawcą wody.

Jak długo nieużywany filtr może być magazynowany?

Filtr nie posiada daty ważności. Istotne jest aby blokada nie została naruszona.

Co się wydarzy jeśli nie będę używał filtra przez dłuższy okres czasu?

GROHE nie zaleca pozostawiania filtra bez użytkowania przez dłuższy okres. Jeżeli system nie jest używany przez kilka dni (2-3), filtr powininen być wypłukany przynajmniej 4 litrami wody. Filtr musi być wypłukany co najmniej 20 litrami wody lub wymieniony jeśli pozostawał bez użycia dłużej niż 4 tygodnie.

Co się wydarzy jeśli filtr się zużyje? Czy woda w dalszym ciągu będzie płynąć?

Tak. Woda będzie płynąć, jednak filtr nie będzie w stanie w dalszym ciągu jej oczyszczać.

Czy mogę w systemie użyć innych ogólnodostepnych filtrów?

Nie, filter jest dedykowany do produktu GROHE Blue.

Jaka jest wielkość przepływu?

Pzy ciśnieniu 3 bar - woda użytkowa ok. 9 l/min, woda filtrowana ok. 4 l/min.

Jak GROHE Blue wpływa na minerały zawarte w wodzie?

System GROHE Blue nie zmienia zawartości minerałów w wodzie kranowej.

Gdzie mogę zakupić GROHE Blue®?

GROHE Blue® można zakupić u naszych dystrybutorów lub w wyspecjalizowanych salonach kuchennych.

Czy szklanki GROHE Blue® są dostepne w sprzedaży?

Tak, numer produktu to 40437000.

Jakie są korzyści z zakupu GROHE Blue® dla Klienta?

1. Świeży smak - woda smakuje najlepiej gdy jest świeża. Teraz można tego doświadczyć dzięki systemom GROHE Blue®. Testy wykazały, że woda z GROHE Blue® smakuje tak samo dobrze jak wody wiodących producentów.
2. Wygoda użytkowania - GROHE Blue® produkuje wysoką jakościowo wodę dostepną od ręki. To oznacza brak konieczności dźwigania cięzkich butelek.
3. Ochrona środowiska. Produkcja i transport butelkowanej wody mineralnej wpływa negatywnie na środowisko. GROHE Blue sprawia, że obie te czynności stają się niepotrzebne.

Czy mogę wpływać na wielkość nagazowania wody?

Tak.GROHE Blue® Chilled & Sparkling dostarcza następujące rodzaje wody: 1 - woda schłodzona, niegazowana, 2 - woda schłodzona, lekko gazowana, 3 - woda gazowana.

Gdzie mogę zakupić zapasowe butle z CO2?

Skontaktuj się z lokalnym oddziałem GROHE.

Gdzie mogę zakupić większą butlę CO2?

standardowo w zestawie jest dostarczana butla 425g. Aby zakupić większą (2 kg) skontaktuj się z oddziałem GROHE.

Gdzie mogę napełnić moją butlę CO2?

Butle można napełnić w krajowych punktach dystrybucji gazu np.:

http://www.linde-gaz.pl/pl/Sales_Points/index.html

Czy będę potrzebować specjalnego adaptera do założenia butli 2kg?

Tak - znajduje się on w zestawie startowym GROHE Blue® Chilled & Sparkling.

Czy butle CO2 są bezpieczne dla mnie i dla mojej rodziny?

Butle 425g mogą być składowane wszędzie. Jest jednak zalecane aby butle 2kg były przechowaywane w pomieszczenia o powierzchni większej niż 13m2.

Czy po zakupie mogę zwrócić butlę?

Raz zakupiona butla należy do Klienta. Zwroty nie są możliwe.

Czy mogę uzyskać dane do instalatora który zamontuje mi system z butlą CO2?

Nasz call centre służy pomocą także w tej sprawie.

Gdzie jest zamontowany filtr?

Filtr powinien być zamontowany pod baterią (np. pod zlewem). Może być również zainstalowany przy chłodnicy lub w innym łatwo dostępnym miejscu.

Czy ciśnienie wody może rozsadzić filtr?

Tak. Filtr posiada dopuszczenie do 8,6bar. W przypadku ciśnienia w sieci powyżej 5 bar musi być zastosowany zawór redukcyjny ciśnienia.

Czy mogę dostosować filtr do róznej twardości wody?

Tak, w głowicy filtra znajduje się śruba regulacyjna. Dla uzyskania precyzyjnych danych o twardości wody można skontaktować się z lokalnym dostawcą wody.

Co dokładnie usuwa filtr GROHE Blue®?

Filtr redukuje twardość wody pitnej (istneiej możliwość regulacji). Ponadto filtr zatrzymuje metale ciężkie, redukuje mętność, oraz usuwa związki niekorzystnie wpływające na smak i zapach wody (zw. organiczne, chlor).

Na jak długo starcza filtr?

Podstawowy filtr wystarcza na 600 litrów lub maksymalnie 12 miesięcy (zależy co nastąpi pierwsze). Rzeczywista wartość jest zależna od twardości węglanowej (nie ogólnej).

Co się wydarzy jeśli filtr się zużyje? Czy woda w dalszym ciągu będzie płynąć?

Tak. Woda będzie płynąć, jednak filtr nie będzie w stanie w dalszym ciągu jej oczyszczać.

Czy będę mieć możliwość zakupu filtrów w przyszłości?

Tak. Gwarantujemy dostępność filtrów.

Jak mogę się pozbyć filtra?

Filtr może być wyrzucowny razem z domowymi odpadami. Aktywny węgiel który jest w filtrze poprawia jego palność w spalarniach odpadów.

Czy muszę wzywać instalatora w celu wymiany filtra?

Nie, filtr może być łatwo wymieniony przez Uzytkownika.

Jakie warunki zasilania muszą być spełnione dla zamontowania baterii GROHE Blue?

Bateria może wpspółpracować z ciśnieniowymi, pojemnościowymi podgrzewaczami wody, oraz podgrzewaczami przepływowymi. Nie może natomiast współpracować z bezciśnieniowymi (otwartymi) podgrzewaczami wody.

Jaka jest zalecana wielkość ciśnienia roboczego wody?

Cisnienie przepływu minimum 1 bar - zalecene 2-5bar. Maksymalne ciśnienie robocze 5 bar. Jeśli w zestawie jest dostarczony ogranicznik ciśnienia musi on być zawsze zainstalowany.

Jaka jest wielkość przepływu?

Pzy ciśnieniu 3 bar - woda użytkowa ok. 9 l/min, woda filtrowana ok. 4 l/min.

Jakie są wymagane wielkości temperatur?

Temperatura otoczenia 4-30°C, temperatura wody ciepłej na dopływie: max 70°C, zalecana 60°C. Do filtra może być doprowadzona wyłącznie woda zimna.

Jakiego napięcia zasilania potrzebuję?

230 volt

Czy w przypadku awarii zasilania będę mógł pobierać wodę?

W razie awarii zasilania dostępna będzie wyłącznie woda użytkowa. Wodę przefiltrowana można pobierać wyłącznie przy włączonym zasilaniu.

Czy system posiada zawory zwrotne?

zawór zwrotny jest zintegrowany w głowicy filtra.

Czy filtr może być również zamontowany poziomo?

Tak, filtr będzie pracował znakomicie również w pozycji poziomej.

Czy mogę użyć również GROHE Blue® Chilled & Sparkling w zastosowaniach komercyjnych?

Ze względu na objętość chłodnicy GROHE Blue, która wynosi ok 1 litr wody schłodzonej, nie zalecamy stosowania systemu w aplikacjach gdzie ta objetość może się okazać niewystarczająca.

Co jest specjalnego w wylewce GROHE Blue?

Wewnątrz wylewki poprowadzone są dwa niezależne kanały wodne. Wylot wody przefiltrowanej jest nieznacznie dłuższy od wylotu wody użytkowej co zapewnia brak nieszania się obu strumieni.

Z jakiego materału są wykonane wężyki w baterii?

PEX. Jest to materiał dopuszczony do kontaktu z wodą pitną. Jest także używany w przemyśle spożywczym.

W jaki sposób działa perlator?

Jest to specjalna konstrukcja oddzielająca strumień wody przefiltrowanej od wody użytkowej.

Czy GROHE Blue jest całkowicie wolne od niklu/ołowiu?

Tak, wszystkie elementy mogące mieć styczność z wodą nie zawierają niklu ani ołowiu.

Czy system posiada stosowne certyfikaty?

Tak, system GROHE Blue posiada niezbedne certyfikaty dopuszczajace do stosowania w gospodarstawchj domowych. Dotyczy to ogólnych dopuszczeń dla armatur oraz zgodności elektromagnetycznej. Filtr GROHE Blue posiada atest Państwowego Zakładu Higieny.

Jaki jest okres gwarancji.

5 lat od daty zakupu.

Jak zimną wodę mogę uzyskać?

Woda może zostać schłodzona nawet do 4°C.

Czy mogę użyc wody przefiltrowanej z GROHE Blue w innych urządzeniach kuchennych? Np. W ekspresie do kawy?

Tak, woda przefiltrowana z GROHE Blue idealnie pasuje do czajników, ekspresów etc. Dzięki zmniejszonej twardości chroni ona urządzenia kuchenne przed zakamienieniem.

Czy przy użyciu wody z GROHE Blue mogę zaparzyć herbatę?

Tak, pomimo zredukowanej twardości, woda z GROHE Blue jest wystarczająco twarda dla zaparzenia smacznej herbaty lub kawy. Związki wapnia wpływają na smak wody i nigdy nie powinny być z niej usunięte całkowicie.

Czy GROHE Blue nie usuwa bazowego wapnia z wody pitnej?

Nie. GROHE Blue redukuje jedynie związki węglanowe. Wszystkie inne minerały pozostają w wodzie pitnej. Usunięte są substancje nie mające znaczenia dla człowieka, dlatego mówimy o oczyszczeniu wody.

Czy woda z GROHE Blue smakuje rzeczywiście tak dobrze?

Tak. Tzw ślepe testy wykazały, że woda z GROHE Blue® smakuje tak samo dobrze jak wody wiodących światowych producentów wód mineralnych. Ze względu na bieżące ujęcie zapewnia ponadto niepowtarzalną świeżość.

Chłodnica CROHE Blue Chilled & Sparkling jest głośna. Co mogę zrobić aby zredukować hałas?

Standardowa głośność chłodnicy to około 44dB. Skontaktuje się z działem serwisu w celu ustalenia przyczyny hałasu i ewentualnej możliwości jego ograniczenia.

Czy woda z GROHE Blue nadaje się do przyrządzania potraw dla dzieci?

To zależy od jakości wody w kranie. Jednak zasadnioczo zaleca się używanie specjalnej wody sklepowej do przygotowania potraw dla dzieci poniżej 1 roku życia.

GROHE Red

Czy mogę pobrać wrzątek bez dotykania pokrętła?

Nie. Pokrętło posiada sprężynę zamykająca przepływ wody w momencie, gdy pokrętło nie jest trzymane.

Czy bateria może być obługiwana przez małe dzieci?

Nie. Siła potrzebna do przekręcenia pokrętła jest zbyt duża. Ponadto dla otwarcia przepływu wrzątku konieczne jest jednoczesne zwolnienie blokady i przekręcenie pokrętła co gwarantuje bezpieczne użytkowanie.

Czy powienienem zastosować filtr wody na wejściu do systemu?

Bateria jest standardowo wyposażona w filtr GROHE Blue.

Czy mogę się oparzyc o wylewkę?

Nie. Wylewka została zaopatrzona w system CoolTouch® zapobiegający oparzeniom.

Czy mogę użyć również GROHE Red® w zastosowaniach komercyjnych?

Nie. System jest przeznaczony do wyłącznego użytku w gospodarstwach domowych.

Czy bojler może być także zamontowany w przyległych szafkach?

Nie. Węże nie mogą być przedłużane ze względów bezpieczeństwa.

Czy mogę także używać standardowych perlatorów?

Nie. Ze względu na wysokie temperatury dopuszczone jest użycie wyłącznie oryginalnych perlatorów GROHE Red.

How many litres of hot water can I draw?

4l boiler = 3 litres / 100°C and 9 litres at 60°C.

W jakim designie jest dostępny system GROHE Red?

System występuje w wersji chrom oraz supersteel w wariantach z wylewką C lub wylewką U.

Który bojler GROHE Red® powinienem wybrać?

Jeżeli posiadasz źródło wody zimnej i ciepłej możliwe jest zainstalowanie bojera single. Jeśłi jednak dostępne jest tylko źródło wody zimnej bojler combi jest właściwym wyborem ponieważ może stanowić źródło ciepłej wody użytkowej o temperaturze około 60°C.

Czy GROHE Red® jest bezpieczne dla dzieci?

W przeciwieństwie do wielu konkurentów opracowaliśmy specjalne pokrętło uniemozliwiające przypadkowe otwarcie wypływu wrzątku. Oczywiście z czasem dzieci mogą podpatrzyć sposób otwierania baterii dlatego zawsze należy zachować ostrożność.

Czy do zainstalowania GROHE Red® potrzebuję specjalnych bezpieczników?

Bojler w szcycie może zużywać nawet 2100W dlatego należy spytać instalatora czy zastosowane zabezpieczenia są wystarczające.

Ile kosztuje utrzymanie wody w stałej temperaturze 100°C?

W trybie gotowości 10 eurocentów/dzień. To daje roczny koszt na poziomie 36,5€, bazując na niemieckich kosztach energii elektrycznej.

Czy mogę uzywać części zamiennych innych producentów?

Nie. Używanie nie oryginalnych części zamiennych może stanowić zagrożenie dla życia i kończyn.

Jakie korzyści daje zastosowanie GROHE Red?

Wrzątek dostępny od ręki na wszelkie ewentualności np. zrobienie herbaty, gotowanie jejek lub makaronu, blanszowanie warzyw, mycie tłustych naczyń lub sterylizacja dziecięcych butelek.
Oszczędność czasu, bez koniczności czekania na zagotowanie wody. Oszczędność miejsca, żadnych dodatkowych urządzeń w przestrzeni roboczej kuchni. Oszczędność kosztów - bez niepotrzebnego gotowania wody która nie będzie użyta.

Czy dostępne są różne wersje GROHE Red?

Tak. Wersja Mono jest przeznaczona wyłącznie do zaopatrzenia w wodę wrzącą. Wersja Duo dostarcza również normalną wodę użykową.

Czy boiler można napełnić wodą gorącą?

Nie. Boiler może być napełniany wyłącznie zimną wodą.

Czy w zestawie GROHE Red jest dostarczony trójnik?

Tak, trójnik znajduje się w zestawie.

Jakie są wymiary boilera?

325 x 210 x 300.

Łazienka

Czy GROHE oferuje akcesoria łazienkowe?

Tak - w różnych stylach i seriach produktowch.

Co to jest Talentofill?

Talentofil to system odpływowy z przelewem i funkcją napełniania wanny. Podłączenie wody do napełniania wanny jest realizowane za pomocą rury 22mm. Odpływ może być podłączony do rury 40 lub 50mm.

Co to jest Talento?

Talento to system odpływowy z przelewem. Nie posiada funkcji napełniania.

Serwis

Czy mogę ściągnąć kopię instrukcji montażu?

Tak, na stronie ze szczegółami technicznymi produktu można znaleźć również instrukcje montażu do wszystkich produktów.

Czy mogę ściągnąć kopię instrukcji montażu?

Tak. Jest ona dostepna w wersji elektronicznej. W pollu "szukaj" na naszej stronie internetowej (górny prawy róg) należy wpisać numer katalogowy produktu. Dla otwarcia instrukcji w formacie PDF należy kliknąć w "Technical Product Information"

Gdzie mogę kupić części zamienne do produktów GROHE?

Części zamienne do produktów GROHE można zamówić w naszej sieci dystrybucyjnej lub kupić u naszych serwisantów. Lista deystrybutoró i serwisów znajduje się na naszej stronie internetowej.

Czy GROHE oferuje kontrakty serwisowe?

Generalnie nie oferujemy kontraktów serwisowych. Jednak w specyficznych przypadkach prosimy o kontakt z naszym działem Customer Service.

Czy GROHE oferuje jakieś aplikacje na Iphone?

Tak. Posiadamy szereg aplikacji. Aby je pobrać należy skorzystać z iTunes store.

Czy GROHE posiada w ofercie jakiekolwiek produkty czyszczące?

Tak - nasz środek do czyszczenia armatury nazywa się GROHclean.

Gdzie kupić

Gdzie mogę kupić produkty GROHE?

Lista punktów sprzedaży znajduje się na naszej stronie internetowej.

Gdzie mogę obejrzeć kompletną serię produktową?

Informacje te znajdują się w naszym katalogu, lub na naszej stronie internetowej.

Gwarancja

Jaki jest okres gwarancji?

% lat od daty zakupu pod warunkiem posiadania dowodu zakupu. W instalacjiach użytku publicznego konieczny jest dowód przeprowadzenia okresowej (corocznej) obsługi przez autoryzowany serwis GROHE - w razie jego braku gwarancja wynosi 1 rok.

Czy części zamienne podlegają gwarancji?

Jeśli GROHE wymienia część w ramach 5-letniej gwarancji, wówczas gwarancja na kompletny produkt wynosi w dalszym ciągu 5 lat od daty jego zakupu. Jeśli część zamienna zostaje zakupiona w okresie pogwarancyjnym jest ona objeta 2-letnią gwarancją. Dla dochodzenia roszczeń z tytułu gwarancji na część zamienną niezbędne jest posiadanie jej dowodu zakupu.

Co dokładnie pokrywa gwarancja GROHE?

Dokładny opis znajduje się w pliku warunki gwarancji w zakładce "serwis" na naszej stronie internetowej.

Mój produkt ma powyżej 5 lat i uległ uszkodzeniu. Co mogę zrobić?

Produkt nie jest objęty gwarancją. W celu uzyskanie pomocy prosimy o kontakt z serwisantem. Dokładna lista serwisów z podziałem na regiony jest dostępna na naszej stronie internetowej.

Firma

Kto projektuje produkty GROHE?

Posiadamy wewnętrzny zespół designerów zlokalizowany w niemczech kierowany przez wielokrotnie nagradzanego na międzynarodowych konkursach architekta Paula Flowersa.

Gdzie są produkowane produkty GROHE?

Posiadamy 6 fabryk na świecie, główna produkcja umiejscowiona jest w 3 fabrykach w niemczech.

Co oznacza termin "styl Cosmopolitan"?

Produkty Cosmopolitan stanowią precyzyjny balans designu i funkcjonalności w połączeniu z zaawansowaną technologią.

Czy GOHE to ten sam producent co HansGROHE?

Nie! GROHE i HansGROHE to dwie różne firmy oferujące różne produkty.

Czy AXOR jest także marką GROHE?

Nie, jest to marka Hansgrohe.