ZANIM PRZECIEK ZMIENI SIĘ W POWÓDŹ.
GROHE SENSE – OCHRONA PRZEZ WYKRYWANIE

System GROHE Sense śledzi wilgotność powietrza, wykrywa przecieki i automatycznie odcina dopływ wody, informując Cię o zdarzeniu.

Produkt dostępny od teraz w naszym sklepie internetowym.

NIESTETY ZDARZA SIĘ, ŻE WODA STAJE SIĘ ŹRÓDŁEM PROBLEMÓW

Wyciek wody, niedrożny zlew, pęknięta rura. Nagle musisz uporać się ze zrujnowanym domem i horrendalnymi kosztami, idącymi niekiedy w tysiące złotych. Nie wspominając o stresie i kłopotach z naprawą zniszczeń, spowodowanych przez wodę.

BYĆ MOŻE MYŚLISZ, ŻE TOBIE SIĘ TO NIE PRZYDARZY.

Ze statystyk wynika jednak, że połowa rodzin doświadczyła zalania wodą swojego gospodarstwa domowego co najmniej raz w życiu.

SZKODY WYWOŁANE PRZEZ WODĘ TO GŁÓWNY PROBLEM GOSPODARSTW DOMOWYCH

W DOWOLNYM MOMENCIE, O DOWOLNEJ PORZE Do wycieku może dojść w każdej chwili, w każdym miejscu w domu.

WYŚCIG Z CZASEM W połowie przypadków, zalanie wodą niszczy także ściany i powoduje rozwój pleśni.

UWAŻAJ NA RURY 65 % uszkodzeń w wyniku zalania jest spowodowanych pękniętą lub przeciekającą rurą.

GWAŁTOWNE PĘKNIĘCIE RURY A TAKŻE DROBNE, NA PIERWSZY RZUT OKA NIEWIDOCZNE WYCIEKI TRWAJĄ KILKA MIESIĘCY, A NAWET LAT. WSZYSTKIE TE ZDARZENIA MOGĄ BYĆ PRZYCZYNĄ ROZLEGŁYCH USZKODZEŃ.

SZKODY WYWOŁANE PRZEZ WODĘ TO GŁÓWNY PROBLEM GOSPODARSTW DOMOWYCH

54 % gospodarstw doświadczyło zniszczeń, spowodowanych przez wodę z sieci wodociągowej1

Źródłem 65 % przypadków zalania są uszkodzone rury2

93 % przypadków można było uniknąć szkód związanych z zalaniem3

W Europie średni koszt naprawy szkód wywołanych przez wodę wynosi 2297 Euro*.28 % ubezpieczonych gospodarstw w ogóle nie uzyskuje odszkodowania. W przypadku gospodarstw, które uzyskały odszkodowanie, pokryło ono zaledwie 61 % wszystkich kosztów.4

W 2015 roku w Niemczech zgłoszono 1,1 mln przypadków szkód wywołanych przez wodę w prywatnych domach.5

Wystarczą 24 godziny, aby w wyniku działania wilgoci doszło do rozwoju pleśni, która powoduje problemy z oddychaniem, astmę i alergie6

PRZEDSTAWIAMY GROHE SENSE I GROHE SENSE GUARD:
SYSTEM OCHRONY PRZED ZALANIEM, KTÓRY ZAOPIEKUJE SIĘ TWOIM DOMEM

GROHE SENSE – INTELIGENTNY CZUJNIK WODY

GROHE Sense wykrywa obecność wody, monitoruje temperaturę oraz wilgotność i ostrzega Cię, gdy wykryje jakiekolwiek nieprawidłowości.

Dowiedz się więcej

GROHE SENSE GUARD – INTELIGENTNY MODUŁ STERUJĄCY WODĄ

Od wykrywania mikroprzecieków** do pęknięć rur, przez automatyczne odcinanie dopływu wody: dzięki GROHE Sense Guard możesz w pełni kontrolować doprowadzenie wody w Twoim domu.

Dowiedz się więcej

Produkt dostępny od teraz w naszym sklepie internetowym.

APLIKACJA MOBILNA GROHE ONDUS - DLA PEŁNEJ KONTROLI WODY W TWOIM DOMU

GROHE ONDUS to aplikacja stanowiąca główny element wszystkich połączonych produktów GROHE, takich jak system GROHE Sense. Daje Ci ona natychmiastowy dostęp do informacji o sytuacji w Twoim domu - w dowolnym miejscu, o dowolnej porze. GROHE ONDUS umożliwia monitorowanie i kontrolowanie urządzeń GROHE Sense i GROHE Sense Guard.

Dowiedz się więcej

CAŁKOWITA OCHRONA PRZED ZALANIEM TWOJEGO DOMU - 24/7

GROHE Sense jest łatwym w instalacji systemem ochrony przed zalaniem dla całego domu, połączonym z bezprzewodową siecią LAN. Zamontowany w piwnicy, pralni, łazience lub kuchni, wykrywa nieszczelności i daje Ci szansę na odpowiednio szybką reakcję.

Produkt dostępny od teraz w naszym sklepie internetowym.

Dowiedz się więcej

INTELIGENTNY CZUJNIK WODY

Odkryj GROHE Sense

Inteligentny strażnik Twojego domu.

Odkryj GROHE Sense Guard

Badanie dotyczące ochrony przed zalaniem 2017 (ang. Water Security Survey)

Poznaj wszystkie fakty dotyczące szkód w wyniku zalania

Pozwól wykonać zadanie fachowcowi

Znajdź instalatora

Dowiedz się więcej o GROHE Sense

Pobierz broszurę

* Test mikroszczelności przeprowadzany jest raz na 24 godziny. Na jego wynik mają wpływ czynniki takie jak materiał, z którego wykonano rury, wielkość instalacji oraz inneparametry. W większości przypadków wykrywanie mikrowycieków jest ograniczone do instalacji wody zimnej. Połączenie GROHE Sense Guard z czujnikiem GROHE Sense,sprawia, że efektywność wykrywania wilgoci wzrasta.

** Wykrycie uszkodzenia instalacji zależy od ogólnego profilu zużycia wody w gospodarstwie domowym. Z tego względu czas reakcji/wykrycia może być długi. W tym czasie wodabędzie cały czas wypływać z miejsca uszkodzenia. Można przyspieszyć znacząco czas reakcji, stosując czujniki GROHE Sense w miejscach najbardziej zagrożonych zalaniem. Według Grohe pęknięcie rury to powstanie otworu lub szczeliny w systemie rur, którego efektem jest niezamierzony wypływ wody w ilości zbliżonej do maksymalnej.

*** Szybkość wykrywania awarii zależy od przeciętnego zużycia wody w gospodarstwie domowym. Lepszy czas można osiągnąć, łącząc urządzeniez czujnikiem GROHE Sense, umieszczonym w najbardziej zagrożonych miejscach.

Używamy plików cookies, żeby ułatwić Ci korzystanie z tej strony. Zakładamy, że jeśli kontynuujesz wizytę na stronie, zgadzasz się na otrzymywanie plików cookie. Szczegółowe informacje na temat wykorzystania gromadzonych przez nie danych, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Polityka prywatności