Wybór prysznica nagle staje się prostszy

Jak wybrać idealny prysznic: krótki poradnik

Często nie przywiązujemy wagi do wyboru właściwego prysznica, mimo że jest to jeden z najczęściej używanych produktów w każdym domu. Dlatego ważne jest, aby podczas planowania zakupu nowego prysznica, wziąć pod uwagę nasze rzeczywiste potrzeby i wymagania.

Jak jednak rozpoznać, czy dany prysznic odznacza się wysoką jakością oraz czy podniesie komfort kąpieli? Każdy ma własne zwyczaje i upodobania dotyczące kąpieli. Podobnie jest z przestrzenią łazienki – każda jest inna. Jeśli nie zastanowimy się, czego oczekujemy od prysznica, trudno się dziwić, że kąpiel nie sprawia nam przyjemności. Na szczęście istnieją obiektywne kryteria odróżniające prysznice wysokiej jakości prysznic od tych standardowych.

Poniżej prezentujemy cechy świadczące o wysokiej jakości prysznica oraz aktualne trendy, które ułatwią wybór modelu spełniającego oczekiwania każdego domownika.

Wybór właściwego prysznica
Power&Soul

Sekret idealnego prysznica: technologie odpowiadające za jego działanie

Każdy prysznic będzie spełniał swoją podstawową funkcję, którą jest dostarczanie strumienia wody. Nie każdy jednak zrobi to w zadowalający sposób. W praktyce okazuje się, że w ciągu kilku tygodni lub miesięcy od zakupu, produkty słabej jakości ujawniają wady w postaci rozpryskiwania wody, zatykania się otworów natryskowych, nieprzepuszczania wody. Okazują się stratą czasu i pieniędzy swoich użytkowników. Dlatego też wszystkie prysznice GROHE są wyposażone w zaawansowane mechanizmy prysznicowe, które zapewniają równomierne rozprowadzanie wody przez wszystkie otwory. Dzięki wykorzystaniu innowacyjnej technologii GROHE Dream Spray® są one gwarancją 100% zadowolenia z kąpieli. Prysznice z niższej półki cenowej w dłuższej perspektywie niosą ze sobą wyższe koszty eksploatacji – zwłaszcza z powodu krótszej trwałości i większego zużycia wody. Poza tym warto pamiętać, że sprawna głowica prysznicowa zawsze zapewnia znacznie wyższy komfort kąpieli.

Power & Soul - doskonałe orzeźwienie
SpeedClean

Łatwe usuwanie kamienia: gwarancja sprawnej działania głowicy

Wszystkie prysznice GROHE zanim trafią do sprzedaży, najpierw tworzone są od podstaw przez dział projektowo-rozwojowy, potem wytwarzane w trakcie zaawansowanego procesu produkcyjnego, w ramach którego przechodzą przez rygorystyczne i kompleksowe testy jakości. W efekcie powstaje produkt łączący komfort z wytrzymałością: charakteryzujący się z jednej strony optymalnym ciężąrem i łatwą obsługą, a jednocześnie długim czasem eksploatacji i niezawodnością. Nie trzeba już martwić się o konieczność naprawy lub wymiany psujących się produktów.

Przyjemność korzystania z prysznica mogą zepsuć niedrożne otwory natryskowe i konieczność ich częstego czyszczenia. Dlatego też GROHE opracowało technologię GROHE SpeedClean – specjalny system zapobiegający osadzaniu się kamienia i ułatwiający czyszczenie, dzięki wykorzystaniu specjalnego silikonu wieloskładnikowego. W celu usunięcia osadu z kamienia wystarczy przetrzeć powierzchnię głowicy ściereczką lub nawet dłonią.

Bezpieczny prysznic dla całej rodziny

Gorący prysznic może być bardzo relaksujący – o ile nie zachodzi ryzyko poparzenia się o rozgrzaną baterię. Bezpieczeństwo to kwestia szczególnie istotna dla rodzin z małymi dziećmi i niemowlętami. Rozważni rodzice powinni wybrać prysznic GROHE ze zintegrowaną ochroną przeciwoparzeniową. Może ona mieć formę automatycznej kontroli nad temperaturą wody dzięki bateriom termostatycznym GROHE lub zapobieganie oparzeniom o powierzchnię baterii dzięki systemowi wewnętrznych kanałów wodnych (Inner WaterGuide). Zapewnia to skuteczną barierę między gorącą wodą i chromowaną powierzchnią, dzięki czemu uchwyt nie nagrzewa się nadmiernie. Dzięki technologii GROHE CoolTouch® nawet dzieci i osoby starsze, które mogą mieć z regulacją temperatury, mogą się w spokoju cieszyć kąpielą.

Od orzeźwienia do relaksu: lepsze samopoczucie dzięki innowacyjnej technologii

Uzdrawiające i kojące właściwości wody znane są początków cywilizacji. GROHE kontynuuje długą tradycję wykorzystywania z tych jej zalet, oferując prysznice wyposażone w różne rodzaje strumieni. W zależności od aktualnych potrzeb oraz nastroju chwili, strumień można przełączyć z tradycyjnego na masujący, pulsujący, delikatny lub orzeźwiający. Dzięki temu poranny prysznic daje zastrzyk energii, a wieczorna kąpiel pozwala się odprężyć po stresującym dniu. Nowością jest strumień GROHE Bokoma Spray®. Aktywnie powiększający się i kurczący przepływ wody, daje efekt masażu, zamieniając kabinę prysznicową w miejsce relaksu ciała i umysłu, co dodatkowo potęguje nasycony powietrzem strumień GROHE Rain O2 Spray, obfity Rain Spray, delikatny Pure Spray i napełniony pęcherzykami powietrza strumień Champagne Spray.

GROHE Ondus bateria termostatyczna do obsługi jednego wyjścia wody

Większy komfort i bezpieczeństwo dzięki sprawdzonej technologii termostatycznej

Ludzka skóra jest niezwykle wrażliwa, dlatego temperaturę wody należy dostosować do indywidualnych preferencji. Wysokiej jakości baterie termostatyczn gwarantują skuteczność i niezawodność dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii. GROHE jest pionierem na świecie, gdy chodzi o innowacje w tej dziedzinie.

Baterie termostatyczne GROHE,wykorzystujące technologię GROHE TurboStat® zapewniają krótszy czas reakcji na wahania temperatury i ciśnienia wody, a także wysoką precyzję. W ułamku sekundy dostosowują temperaturę wody do ustawionego poziomu i utrzymują ją niezmiennie przez cały czas trwania kąpieli. Dzięki temu na zawsze można zapomnieć o zimnych i gorących „niespodziankach” pod prysznicem.


Zalety baterii termostatycznych
F-digital Deluxe

Zmień kabinę prysznicową w domowe spa

Osoby, którym nie wystarczy możliwość przełączania rodzajów strumienia, mogą wybrać kompletny zestaw lub nawet indywidualny system prysznicowy i zamienić swoją łazienkę w osobiste centrum odnowy biologicznej. Połączenie dużej deszczownicy z dopasowanymi do niej prysznicami ręcznymi i bocznymi, pozwala na uzyskanie doskonałych wrażeń podczas kąpieli.

W sprzedaży dostępne są moduły oświetleniowe i dźwiękowe, dzięki którym w domowej łazience można się poczuć niczym w luksusowym spa. Bogaty wybór armatury i modułów zapewnia praktycznie całkowitą dowolność w projektowaniu kabin i stref prysznicowych, pozwalając czerpać maksimum przyjemności z kąpieli.

HandCrafted

Niemiecka jakość

Na co jeszcze mogą liczyć użytkownicy pryszniców GROHE? Przede wszystkim na jakość, która opiera się na niemieckiej technologii i innowacyjnych pomysłach. Globalne standardy produkcyjne firmy są ustalane w Niemczech, czyli w kraju będącym kolebką specjalistycznej wiedzy na temat wysokiej jakości produktów prysznicowych. To tutaj inicjowane i koordynowane są wszelkie procesy w zakresie innowacji. Opracowywanie każdego produktu odbywa się w niemieckim centrum badawczo-rozwojowym firmy, natomiast wzornictwem zajmuje się wewnętrzny zespół projektantów GROHE. Wszystkie nowe produkty przechodzą dokładne testy, których zakres znacznie wykracza poza standardy obowiązujące w branży. W ich wyniku określane są parametry jakości, gwarantujące, że zakłady produkcyjne opuszczą wyłącznie produkty pozbawione jakichkolwiek niedoskonałości.

Zestarzejmy się razem - Jakość GROHE

Polecane produkty

Grohtherm 1000

Grohtherm 2000 New

Power&Soul Cosmopolitan

Rainshower Icon

Rainshower Systems